ON-LINE přenos."> Piráti Chomutov » Dobijí Severočeši letos poprvé jihlavskou tvrz?

Dobijí Severočeši letos poprvé jihlavskou tvrz?

Napsal 01.12.2005 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Po vydařených domácích zápasech se chomutovští hokejisté vydají v rámci 28. kola letos podruhé na led HC Dukly Jihlava. Mužstvo hraje v dobré pohodě, kvalitně dozadu, a zároveň se může spolehnout na svého brankáře. S těmito kartami a jistě dalšími „tajnými“ trumfy se pokusí chomutovští borci o vyrovnanou hokejovou partii a uloupení prvních bodů z Horáckého zimního Stadionu v Jihlavě, aby neztratili těžce vydobytý náskok. Jihlavští se v posledních zápasech pomalu dostávají z herní krize a budou chtít tuto skutečnost určitě potvrdit před domácím publikem. Oba týmy zkříží své zájmy v sobotu 3. prosince od 17:30. Pro všechny hokejové fandy je připraven tradiční ON-LINE přenos.

Letošní vzájemné duely

2. kolo: HC Dukla Jihlava – KLH Chomutov 3:0

Poslední vzájemný zápas

V 15. kole se střetly obě mužstva před chomutovskými fanoušky a KLH chtělo Dukle vrátit porážku z Vysočiny. Jihlava před tímto zápasem pravidelně „rabovala“ na cizích kluzištích a hokejisté Chomutova se střelecky trápili. Do utkání však Severočeši vlétli s obrovským nasazením a odhodláním smůlu v koncovce protrhnout, což se podařilo! Již ve 4. minutě rozvlnil po chybě Suchana síť Boušek, 1:0. Svou převahu potvrdili domácí ještě dvakrát v přesilovce, 3:0. Estetickou podobu dal skóre Milan Kostourek parádní individuální akcí, 4:0! Více.

Tehdejší sestavy

HC Dukla Jihlava: Suchan - Šmarda, Malena, Staněk, Duben, Dobrovolný, Rýgl, Lukačovič - Rytnauer, Bakus, Hodek - Říha, Hlouch, Čachotský - Lazorišák, Altrichter, Fiedler - Blanár, Havel, Polák

KLH Chomutov: Horčička - Martínek, O. Poživil, Jakub Šulc, Nosek, Trefný, Černý - Jíra, Koláček, Polodna - Boušek, Šíp, Charousek - Stavenský, Kostourek, Polanský - Buchal, Mikšovic, Malát - Jan Šulc

Opory ve žluto-červených barvách

SVATYNĚ
Mezi třemi tyčemi vládne v Jihlavě Jaroslav Suchan a vede si poměrně dobře. Průměrem 1,93 obdržené branky se drží v první desítce ligy a procentuální úspěšností zákroků 93,43 % také nedělá jihlavskému dresu žádnou ostudu. Suchan prozatím vychytal 4 nuly.

DEFENZIVA
+/- bodování____________________Kanadské bodování

1. Dobrovolný	+4        Staněk       11(3+8)
2. Pospíšil	+4        Malena	8(3+5)
3. Malena	+3        Dobrovolný	7(1+6)
4. Šmarda	+2        Šmarda        6(1+5)
5. Rýgl		+2        Duben         2(0+2)

ÚTOK
Nejvíce zářezů na pažbu si prozatím připsal Oldřich Bakus, 11 gólů, který zároveň vede kanadské bodování svého klubu (29) a také celé I. ligy. Hned za ním je Ladislav Rytnauer, který zaznamenal 10 gólů.

Rytnauer	11 (10+1)

Zlými muži“ v dresu Dukly jsou forvard Hlouch (80 TM) a bek Dobrovolný (45 TM).

Prozatímní vývoj sezóny z pohledu Jihlavy

do 14. kola držela Jihlava velmi pěkné druhé místo s pouhou jednobodovou ztrátou na první Ústecké Lvy a čtyřbodovým náskokem na čtvrtou Sarezu. Vozila body z cizích kolbišť a doma předváděla uspokojivé výsledky, které potvrzovaly její umístění v tabulce.
Poté přišlo utkání v Chomutově. Žlutočervení ho nezvládli, podlehli 4:0 a od té doby šly jejich výkony rapidně dolů. Od 16. do 25. kola dokázali zvítězit pouze třikrát a to doma s Berounem, Hradcem Králové a Kadaní. Zvenku nepřivezli jediný bod. Ve 23. kole, které zakončovalo první polovinu soutěže, doma jihlavští po tuhém boji udolali Ostravu 1:0 a po přestávce na vítězství navázali pokořením posledního J. Hradce. Tyto výsledky je sesadily na 5. místo (44b).

Překazí KLH domácím „hattrick“ nebo se v Jihlavě blýská na lepší časy???

Poslední zápas Jihlavských

Jak již bylo zmíněno, Dukla si v posledním kole poradila s J. Hradcem, ale vítězství stálo domácí mnoho úsilí.
Když po první třetině svítilo na světelné tabuli skóre 3:1, asi nikdo netušil, že nováček z jihu Čech bude na Vysočině ještě zlobit. Ve druhé třetině dokázal Vajgar srovnat na 3:3 a až do 50. minuty držet senzační remízu. Jihlavští hokejisté však utkání zvládli a třemi brankami v rozmezí deseti minut rozhodli o zisku tří bodů, 6:3.

Sestavy obou mužstev z 27. kola

KLH Chomutov: Horčička - Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Chatrnúch, Černý, Szakal, Jakub Šulc - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Charousek - Jíra, Mikšovic, Polanský - Jan Šulc, Koláček, Malát

HC Dukla Jihlava: Suchan - Pospíšil, Malena, Staněk, Duben, Dobrovolný, Rýgl, Lukačovič - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Havel, Fiedler - Říha, Dušátko, Hlouch - Hrbatý, Altrichter, Polák