Ohlasy po utkání

”Do týmu se vrátila pohoda”, říká s úsměvem na tváři Zdeněk Tauš

Napsal 22.10.2008 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Chomutov dokázal i pošesté v řadě zvítězit, v odvetném utkání přehrál Beroun 4:1. Autor první branky Zdeněk Tauš byl po zápase štastný. To se naopak nedalo říci o exchomutovském Filipu Vaněčkovi, kterému do smíchu moc nebylo.

Jaký byl dnešní zápas?

No tak z mého pohledu byl vynikající, ikdyž jsme se ze začátku trošku trápili, ale potom jsme se zlepšili.

Vstřelil jste první branku zápasu, myslíte si, že to Chomutov nabudilo?

Myslím si, že ano. První branka je vždycky nejdůležitější. Dostal jsem tam vynikající přihrávku od Fábryho.

První třetina byla vyrovnanější, dostali jste o přestávce nějaké pokyny, jak oživit hru?

Trenér nám řekl, abychom se na hru více soustředili, více napadali a chodili do soubojů.

V čem vás soupeř nejvíce potrápil?

Od začátku zápasu stáli na svojí modré čáře, nechodili po nás, jen na nás čekali. Těžko jsme se dostávali do útočné třetiny.

Chomutov zvítězil pošesté v řadě, vrátila se do týmu pohoda?

Pohoda se vrátila. Jsme rádi, že jsme se zvedli a že se vyhrává.

V dnešním zápase nechytal Jan Lundell, ale zaskočil za něj Lukáš Cikánek. Myslíte si, že ho zastoupil dobře?

No určitě, Lukáš se ve druhé třetině dostal do tempa a v několika šancích nás podržel.

Hrajete ve formaci se Stehlíkem a Fábrym, jak si spolu rozumíte?

Hraje se nám spolu dobře. Jsou to mladí kluci, rychlí, bojovní.

Jak byl se zápasem spokojený exchomutovský Filip Vaněček?

V dnešním utkání jste prohráli, v čem byl Chomutov lepší?

My máme problém se vstřílením gólů. Chomutov nám dal v první třetině gól do šatny a to nás trošku srazilo. Chomutov hodně tlačil a zaslouženě vyhrál.

Vy jste v Chomutově působil, jak na angažmá vzpomínáte?

Bylo to tu perfektní, líbilo se mi tady. Hrál jsem tu dokonce i finále, takže vzpomínám jedině v dobrém.

První třetina byla vyrovnaná, v čem se zápas zlomil?

Na konci první třetiny jsme dostali gól a to nás položilo. Ve druhé třetině nás Chomutov ještě více tlačil a vyvrcholilo to tím trestným střílením.

V prvním zápase vyhráli Chomutovští jednoznačně 1:8. S čím jste do Chomutova přijeli?

Rozhodně jsme nepřijeli s cílem prohrát. Tento zápas byl od předchozího úplně odlišný. Neproměňujeme šance, to je asi náš hlavní problém.