Aktuální zprávy

Do pirátské arény přijede Litvínov v čele s chomutovským rodákem Viktorem Hüblem

Napsal 28.11.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v - V dalším utkání se chomutovští Piráti budou muset obejít bez své posily z NHL, Jasona Chimery. Třiatřicetiletý kanadský forvard se ve středu vrátil do zámoří. „Nezvládl odloučení od rodiny a hlavně svých dětí,“ prozradil sportovní manažer klubu Leo Gudas. Dá se ale předpokládat, že v chomutovské sestavě proběhne několik změn, když do úterního zápasu ve Vídni odcestovali hráči, kteří v Chomutově nedostávají příležitosti, a také hráči z partnerské Kadaně, kteří toto utkání odehráli na výbornou.

V posledních zápasech Chomutovští nepodávali výkony, které by si představovali, a tak se vedení rozhodlo odvolat trenéra Jiřího Doležala. Vedení Pirátů ale už s určitými trenéry jedná. O novém trenérovi by mělo být jasno v nejbližších dnech. Pikantní zápas to bude jistě i pro bratry Martina a Michaela Frolíkovi.

Nejproduktivnějším bekem litvínovské obrany je chomutovskému publiku dobře známý Marek Posmyk, který ve 25 zápasech zaznamenal 10 kanadských bodů (3+7). V útoku dominuje odchovanec chomutovského hokeje Viktor Hübl s 34 body (11+23). Na druhém místě litvínovské produktivity je nejlepší střelec týmu František Lukeš s 24 body (13+11).

Litvínovskou svatyni střeží dvojice brankářů. Ex-ústecký mladík Pavel Francouz odchytal 23 zápasů s úspěšností 91,62 %. Zkušenější Petr Franěk pak zápasy 3, s úspěšností 89 %.

Hlavním trenérem litvínovských hráčů je Vladimír Jeřábek. Jeho asistentem je Petr Rosol.

Tabulka po 25. kole

Piráti po nevydařených zápasech s pražskou Slavií a Vítkovicemi nadále klesají tabulkou. Poukázáním na to je vyhazov ex-chomutovského trenéra Jiřího Doležala. V pětadvaceti zápasech vyhráli plným bodovým ziskem pouze čtyřikrát, což je nejméně z celé extraligy. Na čtrnáctý Liberec mají Severočeši dvou bodový náskok. Liberečtí ale mají dva zápasy k dobru. To Litvínovští na tom jsou o poznání lépe. Patří jim pátá příčka a mají stejný počet bodů jako jejich poslední soupeř – Rytíři Kladno – čtyřiačtyřicet. Na první Plzeň mají šestibodovou ztrátu, na dvanáctý Chomutov náskok čtrnáctibodový. Podaří se Pirátům na domácí půdě zvítězit a porazit tak svého rivala v letošní sezóně po druhé?

poř. tým Z V VP PP P skóre B
5. Litvínov 25 11 4 2 8 80:73 43
12. Chomutov 25 4 7 3 11 60:78 29

Poslední vzájemný zápas

13. kolo - HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 3:4 po prodloužení (0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)

Piráti k prvnímu derby mezi severočeskými rivaly zajížděli do nedalekého Litvínova, kde dokázali vybojovat cenné dva body po výhře v prodloužení. Velkou zásluhu měl na tom Michael Frolík, který byl autorem čistého hattricku. O vítězi utkání rozhodl v prodloužení Jaroslav Mrázek a Piráti si z Litvínova odvezli dva body.

Branky a nahrávky: 25. Lukeš (Hübl, Brejčák), 32. Martynek (Hanzl, Holub), 57. Baláž (Rapáč) - 23. Frolík (Pulpán, Hřebejk), 33. Frolík (Hřebejk, Pulpán), 44. Frolík (Hřebejk), 63. Mrázek (Kraft). Rozhodčí: Souček, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000(vyprodáno). Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Michael Frolík zaznamenal v posledním vzájemném souboji 3 body za 3 vstřelené branky

HC VERVA Litvínov: Franěk - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, Gula, Zeman, K. Černý, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček – Baláž, J. Černý, Ručinský – Kubinčák, Martin Frolík, Rapáč.

Piráti Chomutov: Kostúr - Jurčina, Pulpán, Rýgl, Bartejs, Palin, Mrázek, Rutta, Lučka - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - Duda, V. Polák, Důras - D. Hruška, Zálešák, Hrabák - Lušňák, Sikora, Hromas.

"Byl to vyrovnaný zápas. Derby jak se patří. Diváci vytvořili výbornou kulisu. Důležité bylo, že se nám za stavu 2:1 podařilo rychle vyrovnat. Závěr byl divoký, mohli jsme mít tři body a nebo také nic. V prodloužení jsme měli štěstí, střela od modré tam propadla bereme dva body, " hodnotil zápas Mikuláš Antoník.

Posledních 5 vzájemných duelů

19.10.2012 ELH - 13. kolo Litvínov - Piráti 3:4 (po prodl.)
04.09.2012 Přípravný zápas Piráti - Litvínov 3:3
08.09.2011 Přípravný zápas Litvínov - Piráti 1:2
16.08.2011 Přípravný zápas Piráti - Litvínov 3:6
26.08.2010 Tipsport Cup Piráti – Litvínov 4:1

Poslední zápasy

Kabina Litvínova

ELH - 25. kolo, neděle 25. 11. 2012, 17:30 HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno 5:3

Na takový zápas se bude v Litvínově dlouho vzpomínat. Verva s Jágrovým Kladnem před nabitými ochozy třikrát prohrával, dostal od Jágra dvě branky, nevyužil tři přesilovky pět na tři, ale přesto ve vynikající atmosféře vyhrál 5:3.

Branky a nahrávky: 16. Černý (Holub), 29. Stříteský (Hanzl), 36. Martynek (Zeman, Hübl), 58. Trávníček (Posmyk), 60. Hübl (Majdan) - 15. Jágr (Plekanec), 22. Jágr (Židlický, Patera), 32. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Hodek, Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1 V oslabení: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.

HC VERVA Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát - Stříteský, Zeman - Kousalík, Holub - Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Kubinčák - Martynek, Hanzl, Trávníček "C" - Rapáč, Černý, Pšurný - Jurčík, Frolík, Baláž.

Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Macholda, Procházka, Majeský, Doudera, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Melka, Patera, Bicek, Strnad, Lukáč, Kuchejda, Kuchler, Eberle, Hlaváč, Dragoun.

„Je těžké uhlídat elitní kladenskou lajnu, dala nám tři branky. Divácká kulisa byla perfektní, hokej pěkný, padaly i pěkné branky. Měli jsme o kousek víc štěstí než Kladno, proto jsme dali čtvrtý gól a vyhráli. Kluci bojovali, byl to kolektivní výkon, podpořený výborným výkonem gólmana. Pokud budeme hrát takto kolektivně všechny čtyři lajny, dají se získávat body. Je to náš směr v této sezóně a musíme ho pořád plnit,“ hodnotil zápas Vladimír Jeřábek, trenér Litvínova.

Kabina Chomutova

ET8, úterý 27. 11. 2012, 19:15 UPC Vienna Capitals – Piráti Chomutov 1:6

Piráti Chomutov zajížděli na led Vídně, aby zde sehráli poslední utkání European Trophy. Tým HC Vienna Capitals byl před začátkem jistě favoritem a jen málokdo věřil, že by ho chomutovský tým, který byl složen z jedné pětky chomutovských hráčů, dvěma formacemi ze sousední Kadaně a jednou formací juniorů, dokázal porazit. Od začátku se ale otěží utkání ujmuli právě Piráti, kteří svému sokovi dokázali nasázet hned šest branek. Ačkoliv se výhrou posunuli na druhé místo v tabulce jižní divize, do čtvrtfinále ET postupuje právě tým Vídně, jelikož je pořadatelskou zemí. Inu, taková jsou pravidla.

Branky a nahrávky: 53. Nador (Hollendonner, Lakos) - 7. Chlouba (Gajovský), 15. Szakal (Seman, Charousek), 25. Ondřej (Treille, Bartejs), 29. K. Ton (Chlouba), 31. Hammerbauer, 49. K. Ton (Seman, Prošek). Rozhodčí: Graber, Potocan - Nothegger, Smeibidlo. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:6, 1:6.

HC Vienna Capitals: Weinhandl ( 31. Kickert) - Bjornlie, A. Lakos, Fraser, Schweda, Klimbacher, P. Lakos, Draschkowitz, Peter - Fortier, Gratton, Rotter - Lundbohm, Soares, Schlacher - Olsson, Pinter, Schiechl - Hollendonner, Nador.

Piráti Chomutov: Kaššák (Hanuljak) - Bartejs, Macháček, Prošek, Rutta, Lučka, Szakal, Pelc, Havel - Ondřej, Y. Treille, Hafenrichter - Ton, Gajovský, Chlouba - Procházka, Charousek, Seman - L. Novák, Hammerbauer, J. Novák.

ELH - 25. kolo, neděle 25. 11. 2012, 17:30 HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 5:0

Piráti v pětadvacátém kole zajížděli do vítkovické ČEZ Arény. V první třetině diváci branku neviděli, ve třetině druhé už ale domácí rozjeli svůj brankostroj, když dokázali vstřelit čtyři branky. V posledním dějství domácí přidali ještě jednu branku a zvítězili tak pětibrankovým rozdílem. Chomutovští tak na vítězství dále čekají.

Branky a nahrávky: 27. Szturc (Húževka, Šedivý), 29. Šedivý (Húževka), 32. Malík (Burger, Klimek), 34. Ujčík, 42. Strapáč (Kuba). Rozhodčí: Trombík, Mikula - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 453. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 5:0.

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) – Barinka, R. Polák, Rehák, Sloboda, Malík, Kuba, Voráček, L. Kovář – Klimek, Burger, Ujčík – Svačina, Roman, Huna – R. Hruška, Strapáč, Bartánus – Szturc, Húževka, Šedivý.

Piráti Chomutov: Řehoř (Kostúr) - Palin, Pulpán, Mrázek, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Jurčina, Rutta - Lušňák, Frolík, Chimera - Hafenrichter, Kraft, Hřebejk - Treille Y., Ondřej, Důras - Zálešák, Sikora, Hromas.

„Na začátku první třetiny jsme měli šance ke skórování. Naše produktivita v zápase ale byla špatná, nepodařilo se nám to a třetina skončila bez branek. Do druhé třetiny jsme zase vstoupili dvěma nevyužitými šancemi a utkání se pak zlomilo mezi sedmadvacátou a čtyřiatřicátou minutou, kdy jsme inkasovali čtyři góly, a o výsledku zápasu tak bylo rozhodnuto.“ hodnotil zápas Jiří Doležal, dnes už ex-trenér Chomutova.

Piráti se v Litvínově předvedli už ve 13. kole, kde zvítězili 3:4 po prodloužení

Zápas se odehraje v pátek, třicátého listopadu. Úvodní buly v chomutovské aréně je naplánováno na tradičních sedmnáct hodin a třicet minut. Živě ho můžete sledovat na chomutovském zimním stadionu nebo prostřednictvím TV Tipsport či internetového serveru www.onlajny.com