Aktuální zprávy

Do Chomutova přijede Kometa Brno, kterou Piráti letos ještě neporazili

Napsal 01.12.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v – Piráti se po pátečním krajském derby představí opět na domácím ledě, tentokrát změří síly s Brnem okupujícím špici extraligové tabulky. Letošní extraligová bilance hovoří lépe pro hráče Komety, kteří Chomutov už dvakrát porazili. Utkání se odehraje již tuto neděli druhého prosince.

Piráti v této sezóně hráče z jižní Moravy ještě neporazili. Oba soupeři se střetli hned v prvním kole. Zápas vyšel lépe Kometě, která si z Chomutova vezla tři body. Ve čtrnáctém kole se stejní soupeři střetli znovu, tentokrát na ledě brněnské Kajot Arény. Chomutov ani v tomto utkání Kometu neporazil, a tak má další šanci na reparát.

Nejproduktivnějším bekem brněnské obrany je s 11 body Tomáš Žižka (3+8). O bod méně má kapitán Komety Radim Bičánek, který ve 23 zápasech zaznamenal 10 kanadských bodů (8+2). V útoku vládne hned dvojice forvardů - Jakub Svoboda s 27 body (13+14) a Jan Hruška s 24 body (11+13).

Brněnskou svatyni střeží dvojice brankářů. S dlouholetými extraligovými zkušenostmi je to Jiří Trvaj, který odchytal 21 zápasů s úspěšností téměř 92 %. Mladším z dvojice je Martin Falter se čtyřmi odchytanými zápasy a s úspěšností 90,43 %.

Hlavním trenérem brněnské Komety je Zdeněk Venera. Jeho asistentem je Lubomír Oslizlo .

Tabulka po 26. kole

Zatímco Chomutovští se propadli až na samé dno tabulky, hráči brněnské Komety si vedou o poznání lépe. Díky čtyřiceti sedmi bodům jim právem patří druhá příčka se ztrátou pěti bodů na vedoucí Plzeň. Brněnští však mají o dva zápasy méně. Piráti si dlouho drželi devátou příčku, avšak díky pěti prohrám v řadě jim náleží čtrnácté místo. Třinácté Karlovy Vary mají stejný počet bodů, ale lepší skóre.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Brno 24 13 2 4 5 83:63 47
14. Chomutov 26 4 7 3 12 61:80 29

Poslední vzájemný zápas

ELH - 14. kolo, neděle 21. 10. 2012, 17.00 HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Druhou čtvrtinu Tipsport extraligy ledního hokeje zajížděli chomutovští Piráti otevřít na led brněnské Komety. Měli jí co vracet, neboť v prvním utkání na domácím ledě jí přenechali všechny body. V první třetině šli domácí brzy do dvoubrankového vedení, Piráti ale odpověděli snížením na rozdíl jedné branky. Také úvod druhé třetiny vyšel lépe domácím, kteří zvýšili svůj náskok opět na dvě branky. Ve třetí třetině se již nic nestalo, a tak Kometa své vedení uhájila.

Branky a nahrávky: Dlouhý (Zohorna), 7. Holec (Erat, Hruška M.), 23. Zohorna (Kováčik, Dlouhý) - 9. Pulpán (Frolík). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200(vyprodáno). Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Žižka, Kováčik, Valach, Malec, Bičánek, Švrček, Milan Hruška, Valábik - Zohorna, Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Divíšek, Jan Hruška - Holec, Petrovický, Erat - Hořava, Dočekal, Koreis.

Piráti Chomutov: Řehoř (Hanuljak) – Jurčina, Pulpán, Bartejs, Rýgl, Mrázek, Palin, Lučka – Frolík, Kraft, Hřebejk – Jíra, Polák, Důras – Hruška D., Zálešák, Hrabák – Lušňák, Sikora, Hromas.

„Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Sice jsme dokázali velice rychle snížit na 2:1, ale po zbytek duelu nám chyběl pohyb. Kometa hrála velice dobře, byla důrazná v osobních soubojích, byla silná na puku a zaslouženě vyhrála. Dnes nám chyběli Kostúr s Dudou, oba mají jen drobné zranění, brzo se vrátí do utkání,“ hodnotil zápas Mikuláš Antonik, asistent trenéra Pirátů Chomutov.

Posledních 5 vzájemných duelů

21. 10. 2012 ELH - 14. kolo Kometa - Piráti 3:1
13. 09. 2012 ELH - 1. kolo Piráti - Kometa 2:4
10. 03. 2009 1. LIGA – SF7 Kometa - Piráti 3:0
08. 03. 2009 1. LIGA – SF6 Piráti - Kometa 1:2 s. n.
06. 03. 2009 1. LIGA – SF5 Kometa – Piráti 1:4

Poslední zápasy

Kabina brněnské Komety

ELH - 26. kolo, pátek 30. 11. 2012, 18.15 HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 4:2

Zápas jako řemen sledovali diváci v brněnské KAJOT ARENĚ. První třetina byla velice ofenzivní, přesto branka nepadla. Úvod druhé třetiny zvládli lépe Pražané, kteří během necelé půlminuty vstřelili dvě branky. Kometa se však nevzdala a do konce druhé části vyrovnala. O výsledku rozhodla nakonec Petrovického gólem, který tak potrestal likvidační faul Kočího právě na slovenského veterána. Do prázdné klece se ještě trefil Hořava a urodil se výsledek 4:2.

Branky a nahrávky: 35. Žižka (Dočekal, Kováčik), 37. J. Hruška (Němec, H. Zohorna), 49. Petrovický, 60. Hořava (Kováčik, Falter) - 24. Milam (Hovorka, Sičák), 24. Pacovský (Hlinka, Sičák). Rozhodčí: Polák, Husička - Skopal, Jindra. Vyloučení: 4:5, navíc Valábik na 5 min a do konce utkání - D. Kočí 2x 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 4:2.

HC Kometa Brno: Falter - Žižka, Kováčik, Bičánek, Valábik, Malec, Valach - Hořava, Čermák, Dočekal - Erat, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Němec, J. Hruška.

HC Sparta Praha: Schwarz - Sičák, Milam, Gřegořek, Krstev, Vallin, Philipp, Kočí - Tenkrát, Broš, Hovorka - Ton, Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský - Treille S.

„Sparta hraje v posledních zápasech velice dobře. Polovinu zápasu jsme nebyli lepším týmem, naštěstí jsme se vzchopili, dali dvě branky a třetí třetina byla již podle našich představ. Dobře jsme bránili a soupeře do nějakých akcí nepouštěli,“ hodnotil zápas Lubomír Oslizlo, asistent trenéra brněnské Komety.

Kabina Chomutova

ELH - 26. kolo, neděle 30. 11. 2012, 17.30 Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov 1:2

Chomutovský zimní stadion podruhé v sezóně i díky obrovskému podílu černých a žlutých módních doplňků v hledišti plně využil svou diváckou kapacitu. Diváci viděli velice vyrovnaný zápas, mírně navrch mohli mít domácí, ale jako první udeřil z trestného střílení Martynek. Domácí srovnali zásluhou Michaela Frolíka na konci druhé třetiny. Na konečných 2:1 ale zvýšil Michal Trávníček a definitivně tak zlomil chomutovský odpor.

Branky a nahrávky: 40. Frolík Michael (Hruška, Rýgl) - 7. Martynek (pen.), 47. Trávníček. Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Rozlílek, Kis. Vyloučení: 6:7 + Palin 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 250 (vyprodáno). Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Piráti Chomutov: Kostúr - Pulpán, Palin, Jurčina, Mrázek, Rýgl, Bartejs, Rutta, Pavlas - Hřebejk, Kraft, Frolík Michael - Hruška, Treille, Zálešák - Lušňák, Gajovský, Procházka - Sikora, Hromas, Důras.

HC VERVA Litvínov Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Kubinčák - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, Černý, Pšurný - Lukeš, Frolík Martin, Baláž.

„Toto utkání se mi hodnotí špatně. Bylo vidět, že jsme makali a bojovali. Vytvářeli jsme si šance, ale v poslední době se v koncovce hodně trápíme. Dát jeden gól doma, s tím se jen těžko dá vyhrát. Bohužel nám v šancích chybělo štěstíčko. Musíme to přechodit a jít dál,“ hodnotil zápas Mikuláš Antoník, současný hlavní trenér Chomutova.

Zápas se odehraje neděli druhého prosince. Úvodní buly v chomutovské aréně je naplánováno na tradičních sedmnáct hodin a třicet minut. Živě ho můžete sledovat na chomutovském zimním stadionu nebo prostřednictvím TV Tipsport či internetového serveru www.onlajny.com