Do Chomutova míří pražská Slavia. Navážou Piráti na zlepšené výkony?

Napsal 01.02.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Na programu Tipsport extraligy je už pětačtyřicáté kolo, ve kterém Piráti přivítají Slavii Praha. Chomutovští hokejisté budou chtít navázat na zlepšené výkony z Litvínova a posledního domácího zápasu proti Třinci. Dočká se Chomutov první výhry pod trenérem Jaroslavem Beckem? Utkání startuje v neděli 2. února od 17 hodin a 30 minut.

Poslední vzájemný zápas

HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Ve 14. minutě se do samostatného úniku po krásné přihrávce od Kadlece dostal Marek Tomica, který přesnou střelou o tyčku překonal Růžičku - 1:0. V 18. minutě se do první vážnější šance dostali Piráti. Mezi obránci se protáhl Josef Straka a kličkou do forhendu překonal bezmocného Furcha - 1:1. V poslední minutě první třetiny dojel svou střelu Pavel Klhůfek a uklidil puk do branky - 2:1. Ve 35. minutě sebral puk Pirátům Jaroslav Bednář a střelou pod víko překonal Růžičku - 3:1.

„Začali jsme hodně pasivně, čímž jsme Slavii dostali do hry. Je velká škoda obdrženého gólu z konce první třetiny. Nebýt této branky, mohla hra vypadat docela jinak,“ hodnotil utkání Josef Straka.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
10. HC Slavia Praha 44 14 6 7 17 108:112 61
14. Chomutov 44 5 0 9 30 75:162 24

Poslední utkání těchto soupeřů

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 3:4 (2:1, 0:0, 1:3)

Již v čase 2:02 zavěsil puk do pravého horního rohu Martin Šagát - 1:0. V 5. minutě dostal kotouč mezi kruhy Vojtěch Kubinčák, který neměl problém se zakončením - 2:0. Tři minuty před koncem první třetiny se ovšem Třinečtí prosadili. Vojtěch Polák z blízkosti našel skulinku mezi betony chomutovského brankáře 2:1. Ve 46. minutě dostal puk za obranu Třince Josef Straka. Ten svůj samostatný únik proměnil bekhendovým blafákem - 3:1. Těsně po polovině třetí periody předvedl individuální akci David Květoň - 3:2. O minutu později dostal puk David Nosek, jehož pokus se otřel o tyč a následně zamířil do branky - 3:3. V 56. minutě zakončil souhru celé formace Jiří Polanský - 3:4.

„Nemáme se za co stydět, předvedli jsme slušný výkon, kterým jsem navázali na výkon z Litvínova, což jsme chtěli. Věřím, že pokud budeme mít kompletní obranu, tak to snad bude lepší. Nyní máme v defenzivě spoustu nezkušených kluků, kteří chybu pod tlakem dokážou udělat. My jsme udělali vzadu pár chyb, které Třinec dokázal potrestat a otočil utkání. Neodpustím si také říci, že zrovna tak chybovali arbitři. Je špatné podat takovýto výkon, jaký předvedli, a čekat na každou maličkost, jak nás dostat dolů. Nicméně rozhodčí zápasy nevyhrávají, vyhrávají je hráči, chyby a góly. Musíme trpělivě pokračovat dál, ale já musím celý tým pochválit,“ zhodnotil utkání trenér Jaroslav Becka.

Mountfield Hradec Králové- HC Slavia Praha 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

V 6. minutě obral o puk Rastislav Dej váhavého obránce soupeře a v samostatném úniku zamířil přesně do horního růžku branky – 1:0. Ve 46. minutě zamířil přesně Jaroslav Kudrna nad vyrážečku Furcha - 2:0. O dvě minuty později vybojoval Mertl puk pro Jiřího Šimánka, který poslal černou gumu pod víko branky - 3:0. Minutu před koncem základní části upravil skóre Jakub Langhammer, jehož střela mířila do protipohybu Kantora - 3:1.

Takto hodnotil utkání slávistický asistent trenéra Ondřej Weissmann: „Gratuluji domácím, vyhráli zaslouženě, byli lepší a celkově hráli bojovněji. Kromě toho jsme v zápase udělali neskutečně mnoho hrubých chyb, pro mě osobně až nepochopitelných, a proto domácí vyhráli. Nezbývá mi nic jiného než ještě jednou Hradci pogratulovat k vítězství.“

Jaroslav Bednář si v letošním ročníku Tipsport extraligy připsal pět přesilovkových branek a jednu přidal v oslabení.

Klíčoví hráč soupeře

Jaroslav Bednář

Slavistický odchovanec se narodil 9. listopadu 1976. Do nejvyšší soutěže nakoukl v premiérovém slávistickém extraligovém ročníku 1994/1995. Jaroslav Bednář působil také v Plzni, JYP Jyväskylä, IFK Helsinky, Los Angeles Kings, Florida Panthers, Avangardu Omsk, Davosu, Luganu a Bernu. Právě z Bernu se před letošní sezónou vrátil do svého mateřského klubu. V probíhajícím ročníku posbíral slávistický forvard 43 kanadských bodů, za 19 branek a 24 asistencí. V hodnocení účasti na ledě má na svém kontě plus dvanáct bodů. Bednář vede klubové statistiky a táhne Slavii do předkola play - off.

Statistické okénko

Slávističtí brankáři museli čelit v letošní sezóně 1252 střelám, ze kterých inkasovali 112 branek. Jedničkou v brance Slavie je Dominik Furch, jenž má úspěšnost zákroků 91,93%. Na chomutovské gólmany bylo vysláno celkem 1365 střel a ve 162 případech lovili puk ze své sítě. Nejčastěji stavěným brankářem Pirátů je Martin Růžička, jehož úspěšnost je 90,03%.

Piráti Chomutov – HC Slavia Praha
David Hruška (16+12)Nejproduktivnější hráč Jaroslav Bednář (19+24)
David Hruška - 16 gólůNejlepší střelec Jaroslav Bednář – 19 gólů
David Hruška – 12 asistencíNejlepší nahrávač Jaroslav Bednář - 24 asistencí
Lukáš Pulpán (2+7)Neproduktivnější obránce Petr Kadlec (1+19)
Tomáš Malec – 65 trestných minutNejtrestanější hráč Petr Kadlec - 58 trestných minut

Sestavy z posledního utkání

Piráti Chomutov: Kostúr – Havel, Krstev, Lojek, Jass, Trefný, Stehlík, Tejnor, Šulák – Balej, Bartečko, Bombersback - Hruška, Sikora, Hřebejk - Šagát, Straka, Kubinčák - Kaše, Kämpf, Hromas.

HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Šenkeřík, Kolařík, Štich, Valach, Holub, Knot – Stránský, Bednář, Krenželok – Jelínek, Langhammer, Tomica – Skokan, Růžička, Sklenář – Žejdl, Doležal, Poletín.

O zápase

Piráti čekají na první výhru pod Jaroslavem Beckem, což se zatím i přes zlepšené výkony nepodařilo. Nyní mají chomutovští hráči šanci vyhrát nad trápící se pražskou Slavií. Dále bude zajímavé sledovat, jak si povedou kanonýři obou týmů - David Hruška a Jaroslav Bednář. Úvodní buly bude vhozeno v neděli 2. února v tradičních 17:30. Pokud nedorazíte do Pirátské SD ARÉNY, můžete utkání sledovat na TV Tipsport nebo portálu www.onlajny.com.