Do Chomutova míří Rebelové z Brodu, získají bílomodří tři body?

Napsal 07.12.2009 Lucka Štěrbová
C h o m u t o v - Chomutovští hráči mají za sebou tři zápasy na ledě silných soupeřů. Z nich vydolovali ale pouze jediný bod, což rozhodně není výsledek, s kterým mohou být spokojeni. O protržení nepříznivé série se pokusí už tuto středu od 17:30 na domácím ČEZ stadionu proti týmu HC Rebel Havlíčkův Brod a k tomu potřebují i podporu vás, fanoušků!
Bilance venku 3-2-0-2-6
Nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina (11+12)
Nejlepší střelec Miroslav Holec a Miroslav Třetina – 11 gólů
Nejproduktivnější obránce Michael Vyhlídal (4+11)

Bilance týmu z Kotliny

Hráči Havlíčkova Brodu jsou sice až na sedmém místě prvoligové tabulky se ztrátou jednadvaceti bodů na KLH Chomutov, ale právě tým Rebelů byl první, který v letošní sezóně pokořil domácí borce a uštědřil jim na svém ledě ve 13. kole první porážku v ročníku. Chomutov prohrál 1:4 a o jedinou čestnou branku se postaral Zdeněk Skořepa. Zajímavostí je, že až do 47. minuty se hrálo bez branek a o výsledku rozhodli až závěrečné dvě minuty zápasu. Zatím poslední zápas odehráli Rebelové 5. prosince na svém ledě a Orly ze Znojma vyprovodili domů s mikulášskou nadílkou v podobě výsledku 5:2.

Na koho pozor

Nejproduktivnějším hráčem HC Rebel Havlíčkův Brod je devětadvacetiletý útočník Miroslav Třetina. Na svém střeleckém kontě má už 11 branek a 12 asistencí - dva z přesných zásahů si připral právě v posledním zápase proti Chomutovu. Stejný počet branek má i další útočník Miroslav Holec. Ten si v posledním vzájemném duelu připsal dokonce tři kanadské body za jednu branku a dvě asistence. Právě tahle dvojice patří k největším nebezpečím havlíčkobrodského týmu.

Problém jménem obrana

Chomutov dostal v posledních třech zápasech nevídaných 15 branek.I když vedl v krajském derby nad Ústím po dvou třetinách už 2:0, padl v prodloužení 3:4. Ani moravská štace výhru nepřinesla - po velkém boji prohráli hráči v modrobílých dresech duel v Jihlavě 4:5 a následně i zápas na ledě Olomouce vysoko 2:6. Trenér Rulík měl v posledním zápase k dispozici jen 6 obránců. Mimo hru jsou totiž kvůli zranění zkušení borci Jakub Trefný, Aleš Pavlas a nejnověji bohužel i Lukáš Pulpán. Dobrou zprávou je, že ve středu možná nastoupí uzdravený David Všetečka.