Dilema fanoušků - hokej nebo fotbal?

Napsal 10.10.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Po domácí kanonádě s Třebíčí zajíždí ve 13.kole hokejisté Chomutova na led ambiciózního BK Mladá Boleslav. Oba týmy chtějí hrát minimálně finále první ligy, a tudíž se dá očekávat skvělý hokej. Návštěvu však může ovlivnit fakt, že se duel kryje s rozhodujícím střetnutí fotbalové reprezentace o postup na MS. Útočníkům KLH bude čelit Petr Přikryl, který má nejlepší úspěšnost zákroků v celé soutěži. To bude jistě dostatečná zkouška toho, jestli je procitnutí střelců trvalejšího rázu. Naopak „bruslaři” se jistě budou snažit odčinit loňské vzájemné zápasy. Ty vyzněly jasně pro Severočechy, kteří si připsali jedinou porážku v prodloužení. Trenér Kýhos se nově bude muset obejít bez Petra Martínka, který má problémy s ramenem. Jak vše dopadne můžete sledovat přímo na ZS v Mladé Boleslavi nebo prostřednictvím změn stavů ve středu 12.10.2005 od 17:30.

Nové tváře ve městě Škody

Změny v kádru Středočechů probíhají čile i v posledních dnech, neboť vedení týmu není spokojeno s dosavadními výsledky. Trenér Jiří Látal si tak musí poradit se značnou fluktuací hráčů.

Defenziva

Obrana Mladoboleslavských doznala přes léto řadu změn. Přišli především mladí hráči, ale následně získalo vedení i zkušené borce, když se ukázalo, že je jich třeba. Před sezonou lovili manažeři BK především v prvoligových vodách a také těžili ze spolupráce se Slavií Praha. Díky ní nastupují pod vedením Petr Braniš (22 let – loni Beroun), Robert Horák (23 – loni Olomouc a Opava) a Ondřej Staněk (21 – loni Kadaň a Havlíčkův Brod). Žlutočerný dres Kadaně převlékal v minulosti přes hlavu také Jiří Jelínek (26), jenž si v posledním ročníku vyzkoušel extraligu v Plzni a na Kladně. Za Lasselsberger i Mladou Boleslav letos bojuje velezkušený Pavel Šrek (38).

Nedávno tým opustil Marian Morava (29), který zamířil do Litvínova. Opačným směrem putoval chomutovským fandům i trenérům dobře známý Ladislav Řezníček (21). Krátce je v týmu také Michael Vyhlídal (34) z Třince.

Ofenziva

Před zahájením první ligy posílil útočnou vozbu českobudějovický Jan Fadrný (25 – loni také Kometa). Ze Sparty Praha zamířili do kádru Středočechů junior Ivo Kratěna (20) a Jakub Langhammer (21 – loni Opava a Nymburk). Bílí Tygři uvolnili na hostování Mojmíra Musila (31), jemuž však vedení v minulém týdnu ukončilo smlouvu. Velkou senzací bylo angažování Marka Zadiny (33). Jenže toho si při svých problémech se sestavou vyhlédl Chemopetrol, kde nyní hráč působí.

V minulém týdnu došlo k dalším změnám na soupisce. Vojtěchu Kubinčákovi (26) bylo ukončeno hostování z Litvínova. Nahradit by jej měli Martin Heinisch (20), který v minulé sezoně pomáhal Chomutovu, spolu s mladičkým odchovancem Českých Budějovic Martinem Hanzalem (18) a Karlem Nekvasilem (21) z Benátek nad Jizerou. Již dříve byl Tomáš Hradecký (27) uvolněn do Prostějova.

Poslední vzájemný zápas

Vzhledem k faktu, že plánované přípravné střetnutí obou rivalů bylo zrušeno, datuje se poslední bitva KLH a BK do února 2005. To si obě mužstva na ledě Středočechů s chutí zastřílela a trenérům museli vstávat vlasy hrůzou, když sledovali den otevřených dveřích svých obran. Domácím se povedl nástup do utkání. Díky trefám Branislava Kvetana a Vladimíra Říhy vedli na konci 13.minuty 2:0. Ještě v úvodním dějství snížil Petr Polodna a nastartoval tak obrat, který dokončili Kamil Koláček s Petrem Jírou. Na začátku 49.minuty svítilo na ukazateli skóre 2:3. Jiří Kameš zařídil vyrovnání, které však vydrželo jen necelou minutu. Poté se misky vah přehoupli na znovu stranu Severočechů zásluhou Stanislava Mikšovice. Bod pro domácí zachránil svým druhým gólem v zápase Vladimír Říha. Duel měl nakonec ještě jednoho dvougólového střelce. Byl jím Petr Jíra, který vystřelil Chomutovským bonusový bod v prodloužení.

Tehdejší sestavy

Mladá Boleslav: Mensator - Brincko, Derner, Drtina, Holý, Kivoň, Kvetan, Morava, Toužimský - Havel, Hradecký, Kadlec, Kameš, Krupka, Kubinčák, Metlička, Nedorost, Nouza, Oliverius, Ondřej, Říha.

Chomutov: Horčička - Hájek, Nosek, Prošek, Révay, Szakal, Řezníček - Boušek, Hahn, Heinisch, Jíra, Koláček, Malát, Mikšovic, Polodna, Pražák, Sklenička, Šulc, Řepík.

Mistrovská sezona „bruslařů”

Jak se můžete na následujících řádcích přesvědčit, jsou Mladoboleslavští remízovým králem právě probíhajícího ročníku první ligy. Jejich bilance 3-0-6-2-1 jim zajišťuje prozatímní sedmou příčku s bodovým kontem ve výši 16 korálků s minimálně aktivním skóre 25:24.

12.kolo: Jihlava – Mladá Boleslav           1:1
Pozn.: Tučně jsou zvýrazněny výhry Středočechů.

Poslední zápas

V minulém kole zavítala Mladá Boleslav na led Dukly Jihlava. Aktéři duelu šetřili góly, kterých nakonec bylo jako pověstného šafránu. Domácí se dostali do vedení ve 31.minutě, kdy se trefil Oldřich Bakus. Za hosty srovnal o deset minut později David Nedorost (24) a zajistil tak svému týmu jeden bod. Středočeši tak prodloužili sérii remíz na tři střetnutí v řadě. „Samozřejmě víme, že naše výkony a hlavně výsledky v poslední době nejsou optimální. Jsme v krizi, máme velké změny v kádru a každý zápas je pro nás tak trochu loterie,” vykreslil Jiří Látal po zápase obrázek situace klubu, který hrál v loňském ročníku semifinále.