Chomutovský soubor čeká odveta s Motorem: Zopakují Piráti nedělní výhru?

Napsal 13.04.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Barážové boje se přehouply do poslední čtvrtiny. Piráti se aktuálně hřejí na první pozici. Již v úterý ji ale budou muset obhájit proti českobudějovickému Motoru. Ten dorazí do SD ARÉNY v rámci desátého kola prolínací soutěže. Zápas startuje v úterý 14. dubna v tradičních 17 hodin a 30 minut. Přijďte podpořit modrobílé barvy!

Nedělní zápas v Budvar Aréně

ČEZ Motor České Budějovice - Piráti Chomutov 0:4

První perioda nedělního barážového boje branku nenabídla, avšak šance na skórování ano. K ohrožení branky se dostal první útok Jihočechů, ale také například chomutovští Davidové Květoň a Kämpf. Právě druhý jmenovaný byl po svém pokusu dohrán u mantinelu a s bolestivou grimasou opustil bojiště. Jak se později ukázalo, sezóna pro mladého forvarda skončila, neboť musí na operaci s ramenem.

Brankový účet utkání otevřel v jeho polovině Nikola Gajovský, jenž zužitkoval únik, ve kterém se ocitl s Markem Hovorkou. Druhou barážovou trefu oblíbeného forvarda musel posvětit až videorozhodčí. „Nebyl jsem si jistý, jestli rozhodčí gól uzná,“ řekl šťastný střelec. Ve zbytku prostřední části již branka nepadla, takže Piráti šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Poslední třetinu Krušnohorci zcela ovládli. Druhý úder přidal Motoru v osmačtyřicáté minutě David Květoň. Na jeho gól navázal o chvilku později Ondřej Kaše a náskok Chomutova byl již tříbrankový. Posledním mužem, který překonal brankáře Gábu byl nejproduktivnější Pirát baráže Vladimír Růžička. Chomutovští tudíž dobyli Budvar Arénu v prolínací soutěži i podruhé a dostali se opět na první místo tabulky.

Bilance doma a venku

V domácím prostředí uhráli svěřenci trenérů Břetislava Kopřivy a Aleše Tottera zatím pouze čtyři body za dvě dvoubodové výhry a čekají tak na plný zisk z domácího klání. Na kluzištích soupeřů se ale Pirátům daří na výbornou. Z pěti zápasů vzešli čtyřikrát jako vítězové a na své konto připsali 12 důležitých bodíků. Prohráli pouze v úvodním zápase celé baráže na hřišti pražské Slavie.

Motor má bilanci domácích a venkovních duelů naprosto shodnou. Jihočeši pokaždé získali jedno tříbodové vítězství a jednou prohráli v nastaveném čase. V případě domácích střetnutí to byla porážka v nájezdové loterii se Slavií a na kluzištích soupeřů padli v prodloužení v SD ARÉNĚ s Piráty.

O utkání

Desáté barážové utkání se odehraje v úterý 14. dubna. Úvodní buly padne v SD ARÉNĚ v 17:30 hodin. Pokud se nevypravíte do ochozů, tak můžete zápas sledovat živě prostřednictvím TV Tipsport, příznivci psaných onlajnů mohou zápas tradičně sledovat na www.onlajny.com