Chomutov zakončí rok na ledě Komety Brno

Napsal 21.12.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v - V roce 2004 bude v první lize odehráno už pouze jedno jediné kolo. Hráči KLH Chomutov nastoupí k poslednímu zápasu před vánoční přestávkou na ledě Komety Brno. Oba týmy zažívají v poslední době po herní stránce krizi. Severočeši čekají na plný bodový zisk už celých šest utkání. Ještě o dva zápasy delší byla šňůra Komety, která však skončila v uplynulém kole po vítězství v Kadani. Ke středečnímu zápasu nenastoupí brankář Pavel Maláč, jehož trápí třísla. Chomutovská marodka se rozrostla o nejproduktivnějšího obránce týmu Davida Hájka. Zápas začíná v 18 hodin a na tomto webu budete moci sledovat aktuálně změny stavu.
Změny v Brně

Narozdíl od předchozích sezon je letos kádr Komety poměrně ustálený. K výraznějším změnám dochází jen zřídka. Jedna nová tvář se však přeci jen v brněnské šatně objevila. Před několika dny totiž přišel mladý slovenský obránce Karel Sloboda ze Sparty Praha. Do seniorského hokeje se dostal poprvé v 17 letech v Trenčíně. Poté strávil 2 roky v kanadské juniorské OHL. V roce 2002 se dokonce zúčastnil kempu Boston Bruins, ale vrátil se do juniorské soutěže. O rok později dokonce reprezentoval Slovensko na MS hráčů do 20ti let. Poté se vrátil zpět do Evropy. I když jeho hráčská práva vlastní pražská Sparta, tak letošní sezonu začal ve Slovanu Bratislava. Nyní po neúspěšných testech ve Vsetíně a Znojmě přichází hrát 1. ligu v Brně.

Moravané řečí čísel

Jasnou jedničkou mezi tyčemi je v letošní sezoně Pavel Maláč. Bývalý gólman Chomutova zatím odchytal 31 utkání s průměrem 2,39 branek na zápas. Záda mu kryje Jiří Rech s necelými šesti odehranými zápasy.

Produktivitu beků zatím vede Pavel Staněk. Ten zatím posbíral 3 góly a 4 asistence. Výraznou osobou v zadních řadách je také Jan Mikel. Jeho 76 trestných minut ho řadí na druhé místo v týmu. Navíc je se 13ti kladnými nejlépe hodnoceným hráčem v kolonce +/-.

Hranici dvaceti kanadských bodů překročila trojice Michal Černý, David Appel, Patrik Moskal. První dva jsou se shodným počtem 12ti vstřelených gólů současně nejlepšími střelci mužstva.

Kanadské bodování útočníků

1. Michal Černý    12+12
2. David Appel     12+10
3. Patrik Moskal   11+10
Letošní vzájemná bilance

V prvním letošním vzájemným zápase na severu Čech těsně zvítězili chomutovští. Odveta se konala o měsíc později v hale Rondo. Těsně před koncem základní hrací doby byl stav 2:2 a diváci už očekávali prodloužení. To však odmítl Černý a svým zásahem z 58. minuty rozhodl o vítězství domácích. Na konečných 4:2 pečetil do prázdné branky Meluzín.

Sestavy z posledního utkání v Brně

Kometa Brno: Maláč - Chvojka, Strýček, Lhotský, Mikel, Staněk P., Vyrůbalík – Meluzín, Sedláček, Navrátil - Černý, Brančík, Šebek - Appel, Staněk A., Moskal - Hladký

Chomutov: Horčička - Hájek, Szakal, Plaček, Nosek, Trefný, Řezníček, Révay - Šíp, Jíra, Hahn - Koláček, Jeslínek, Buchal - Martenek, Luka, Ibl – Boušek, Pražák

Kometa a letošní ročník 1.ligy

Sezonu začali Brněnští nejlépe za posledních několik let a drželi se na předních příčkách tabulky. V poslední době však stejně jako hráči KLH zažívají herní krizi a jsou na 7. místě. Rozdíli mezi mužstvy jsou ale tak minimální, že od páté příčky je dělí pouze horší skóre. Poslední utkání hrála Kometa v Kadani. V první třetině inkasovali gól z hole Pecha a stav 1:0 se na dlouho nezměnil. Zlom přinesla až polovina třetí třetiny, kdy Meluzín a Černý otočili výsledek. Minutu před koncem uzavřel konečné vítězství Komety 1:3 Appel.