Chomutov vyzve sousední Kadaň. V brance bude stát Lukáš Cikánek

Napsal 18.09.2008 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Na třetí kolo se do Chomutova chystá sousední Kadaň. Domácí bodou mít v tomto zápase jasný cíl - vítězství. Avšak hosté, posíleni o několik exchomutovských hráčů v čele s Bouškem a Šípem, se zcela jistě nevzdají. Do chomutovské branky se postaví Lukáš Cikánek. Zápas začíná v sobotu 20.9. v 17:30 na chomutovském ČEZ stadionu a připraven bude již tradiční on-line přenos.

Chomutov v prvních kolech sezóny

Chomutov je po třech kolech první hokejové ligy na prvním místě tabulky se skórem 21:4. Této hodnotě výrazně napomohl zápas v Benátkách nad Jizerou, kde KLH vyhrálo 1:8. Chomutovští měli zápas od začátku vesvojí režii. Hned v první minutě vystřelil od modré dělovou ránu finský zadák Marko Toivonen a Nedvídek neměl žádnou šanci. Ve 4. minutě zapoměli domácí obránci na Stanislava Mikšovice a ten, osamocen před bránou, vystřelil přesně k tyči. O dvě minuty později se dostal puk k Lukáši Pulpánovi a ten z mezikruží prostřelil Nedvídka. Tři góly během šesti minut byly na domácího golmana moc a nechal se vystřídat náhradníkem – Janem Hanouskem. V 17. minutě vstřelil Hanouskovi první branku Michal Jeslínek, který se prokličkoval obranou a zblízka se nemýlil. Druhá třetina začala volněji, a tak první branka padla až ve 33. minutě, Jaroslav Hašek překvapil nepřipraveného Hanouska. Ve 38. minutě nahazoval Zdeněk Tauš a domácí bek si srazil kotouč do branky. Na poslední třetinu poslal trenér Pešout do branky hostí Lukáše Cikánka. Ten se na úvod ovšem neosvědčil, při snaze o rozehrávku trefil Michala Bártu a ten již zakončil do prázdné branky. Domácí se tak dočkali aspoň čestného úspěchu. V 54. minutě se radoval po přihrávce zpoza branky Jiří Charousek. O dvacet vteřin později pečetil výhru KLH v poměru 1:8 Zdeněk Tauš.

HC Benátky nad Jizerou - KLH Chomutov 1:8 (0:4, 0:2, 1:2)

Branky: 45. Bárta - 1. Toivonen (Jíra, Mikšovic), 4. Mikšovic (Jíra), 6. Pulpán (Mikšovic, Hlinka), 17. Jeslínek (Mikšovic, Hašek), 33. Hašek (Jeslínek, Ťupa), 38. Tauš (Fábry, Domin), 54. Charousek (Jeslínek, Hašek), 54. Tauš (Domin, Fábry).

Kadaň a její představení se v sezóně

Kadaň svoje první dva zápasy prohrála. Nejprve na domácím ledě podlehla Kometě 1:4 a ze druhého zápasu si odvezla prohru z Chrudimy 4:1. Třetí zápas však kadaňským vyšel, Hradec Králové porazili doma 3:0. Zpočátku zápasu však byli hráči Hradce aktivnější a několikrát otestovali pozornost Hanuljaka. Na začátku 12. minuty se ale domácí dokázali prosadit – v přesilovce se trefil Kajer. Hosté měli ve 14. minutě 20 sekund trvající přesilovku 5 na 3, ale ani v té nedokázali kotouč za Hanuljaka dostat. Druhá třetina nepřinesla žádnou branku, ale příležitosti k jejímu vstřelení měly oba celky několik. Ve 26. minutě se prokličkoval před Koutského Zika, ale ani následná motanice hráčů před brankovištěm nepomohla ke vstřelení gólu. V závěru třetiny ujel dvakrát v oslabení Derfler, ale Koutský si s jeho nájezdy poradil.Poslední dvacetiminutovka byla na góly nejbohatší. Již na začátku třetiny vystřelil nečekaně Višňák a trefil se pod víko. Ve 48. minutě vystřelil od modré Kolarz a exchomutovský Šíp tečoval kotouč ve vzduchu do brány. Nic významného se již nestalo a Kadaň tak poprvé v sezoně zvítězila.

SK Kadaň - HC VCES Hradec Králové 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 12. Kajer (Boušek, Šíp), 41. Višňák, 48. Šíp (Kolarz, Boušek).

Chomutov s Cikánkem v brance

Domácí mužstvo nastoupí do zápasu s chutí a optimismem. A má k tomu oprávněný důvod. Dvakrát hrálo mužstvo vedené trenérem Pešoutem na venkovním kluzišti a dvakrát rozdávalo po osmi brankách. V sobotním duelu chomutovskou svatyni nebude střežit Jan Lundell ale Lukáš Cikánek. Místo Fábryho pak ve čtvrté formaci nastoupí Martin Malát.