Chomutov přivítá na ledě ČEZ stadionu okresního rivala

Napsal 20.08.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - Podruhé během jedenácti dnů změří své síly celky, jejichž první ostrý souboj je naplánován hned na úvodní kolo první ligy 2006/07. Hokejisté KLH Chomutov se znovu představí před vlastním publikem a sokem jim budou hráči SK Kadaň, kteří stále čekají na premiérové vítězství v letním kolotoči přípravných duelů. Svěřenci trenéra Kýhose jsou v opačné pozici, v přípravě ještě neokusili hořkost porážky. I proto duel slibuje zajímavou podívanou. Zápas začíná v úterý 22.8.2006 v tradičním čase 17:30.
Kadaňská defenziva v čele s Jaroslavem Hüblem v akci

Minulé střetnutí v Kadani

Jedno dvojité vítězství už Bílomodří na svém kontě mají, když 11. sprna zvítězili na kadaňském stadionu v normální hrací době i v následné cvičném penaltovém rozstřelu.

Oba trenéři v zápase zkoušeli mladé adepty na místa na soupisce pro mistrovskou soutěž, kteří se chtěli vytáhnout. Možná přemíra snahy nebo tradiční rivalita přispěli ke dvaadvaceti vyloučením – jedenáct na každé straně. Skóre otevřel již ve čtvrté minutě Vladimír Kýhos ml. V druhé polovině úvodního dějství však dvakrát udeřili domácí. Nejprve ve 14. minutě Jaroslav Žák vyrovnal a o chvíli později strhnul Roman Pražák vedení na stranu Žlutočerných. Ti i nadále bojovně doráželi jako podobně zbarvené vosy a ve 22. minutě zásluhou Pavla Metličky byli o dva góly v předu.

Chomutovská kombinovaná sestava však nesložila zbraně a v závěrečném hracím období vývoj utkání otočila. Ve 44. minutě snížil Martin Klaus, za pět minut vyrovnal Zdeněk Tauš a v 53. minutě se trefil Stanislav Mikšovic, jehož branka se ukázala nakonec jako vítězná.

Ve cvičných nájezdech ani jeden exekutor domácích nevyzrál na Michala Podolku v brance Chomutova, kdežto Jaroslav Hübl se musel sklonit před uměním Jaroslava Veverky a Tomáše Gellnera.

Sestavy z Kadaně

Kadaň: Hübl - Hlavatý, Hlubuček, Pospíšil, Staněk, Lašek, Kaltenböck, Chotaš, Loučka, Žák, Derfler, Postl, Zika, Hubínek, Kajer, Metlička, Pražák, Polanský, Stavenský, Hlusička, Kreuzman.

Chomutov: Podolka - Řezníček, Malinský, Klaus, M. Šulc, Szakal, Trefný, - Tauš, Mikšovic, Chyba - Kýhos, Heinisch, Soukup - Gellner, Veverka, Charousek.

Derby vtáhne do děje i střídačku.

Co nového v Kadani?

Žádnou výraznější posilu kádr Žlutočerných nepřivítal, klub stále mladé hráče a vlastní odchovance. Největší změnou tak je konec Aloise Chlustiny ve vedení klubu, když během tohoto týdne předával manažerskou agendu Františku Wágnerovi. Ten se pro server hokej.cz vyjádřil ohledně doplnění soupisky: „Rádi bychom získali ještě obránce, ale počkáme s tím, až extraligové týmy vyřadí z přípravy některé hokejisty. Definitivní podobu kádru bychom měli znát kolem 25. srpna.

Tudíž je jasné, že na případné posily v Kadani zatím nespěchají a vyčkávají. František Wágner také prozradil, že vlastní odchovanci dostanou šanci se ukázat v mistrovských zápasech. „Dva až tři naši odchovanci vypadají dobře, mohli by hrát stabilně.

Přípravné zápasy Kadaně

Svěřenci trenéra Setikovského doposud sehráli šest přípravných utkání, v nichž dosáhli prozatím pouze dvou remíz. Jednou doma s Mladou Boleslaví a podruhé s druholigovým Mostem.