Chomutov jede na led Litoměřic, aktuálně čtrnáctého celku 1.ligy

Napsal 03.12.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Po klopýtnutí s Chrudimí si mohou chomutovští hráči spravit chuť v sobotu. KLH Chomutov zajíždí na led čtrnáctých Litoměřic, které na výhru za tři body čekají už více než měsíc. Na utkání vyrazí i bus s chomutovskými fanoušky, ostatní můžou zápas sledovat skrze online přenos.
Bilance doma 4-3-0-0-5
Nejproduktivnější hráč Ladislav Slížek (6+8)
Nejlepší střelec Petr Horčička - 10 branek
Nejproduktivnější obránce Milan Vobořil (4+5)

Poslední vzájemný zápas

Desáté kolo a výsledek 2:1 – to jsou základní údaje o posledním vzájemném střetnutí. Branky za Chomutov dali Havíř a Brňák. Chomutov vedl 2:0 a Litoměřice jen snižovaly deset minut před koncem na 2:1.

Chomutov měl v zápase výraznou střeleckou převahu (50:23). Poměr vyloučených byl 8:5 a jak Chomutov, tak Litoměřice využily po jedné přesilové hře.

Litoměřice v pěti kolech

Litoměřice se momentálně trápí. Přivezly si debakl z Havlíčkova Brodu (1:8 z pohledu Lit), prohrály s Berounem (1:3), další gólovou nadílku nafasovaly od Hradce Králové (6:1), lepší to nebylo ani v zápase s Vrchlabím (0:4) a paradoxně nejlepší výsledek uhrály s papírově nejsilnějším soupeřem z Ústí nad Labem (1:2pp).

Aktuální bilance je tristní. Z 15 bodů, které mohly Litoměřice získat, vybojovaly jeden jediný. Ani poměr branek 4:23 není nic, čím by se Litoměřičtí mohli chlubit. V 35 přesilovkách dali jedinou branku, úspěšnost je tedy zhruba 3 %. Naopak ve dvaatřiceti oslabeních inkasovali pětkrát, což je úspěšnost asi 84 %.

O čtyři branky Litoměřic se postarali jen dva hráči. Petr Přeučil a Martin Novák si každý připsali po dvou přesných zásazích. Nejblíže výhře byly Litoměřice v posledním kole. Až do 58. minuty držely vedení v ústecké aréně. V 58. minutě ale ústecký Kloz vyrovnal a druhá minuta nastavení znamenala bonusový bod pro Ústí z hokejky Hanzla.

Celková litoměřická bilance

Řekli o nás:

„Pokud proti Chomutovu přeneseme výkon z Ústí, budu rád. Momentálně nemáme na to, abychom předváděli otevřený hokej nahoru, dolu. Teď už musíme nastupovat se zabezpečenou obranou a snažit se být hodně produktivní. A když využijeme i nějakou tu přesilovku, bude to paráda.“

Martin Volke, gólman HC Stadion Litoměřice

Po sympatickém vstupu do sezony se Litoměřice propadají tabulkou na její chvost. Poslední výhru za tři body si připsaly 27. října v zápase 13. kola proti Benátkám nad Jizerou. Od té doby paběrkují. Aktuálně jim patří 14. místo a 27 bodů.

Litoměřice mají po Chrudimi druhou nejhorší obranu v lize a útok s pouhými 50 vstřelenými brankami je na tom ještě hůř. Horší v celém prvoligovém pelotonu nenajdete.

Postavení v tabulce domácích zápasů je totožné jako v té celkové. Litoměřicím v ní patří 14. místo. Klubové statistiky vede Ladislav Slížek (6+8), druhý je exchomutovský Martin Heinisch (4+9). Pozici nejlepšího střelce si drží Petr Horčička (10 branek) a obráncům dominuje Milan Vobořil (4+5).

Zprávy z Chomutova

Chomutovu se poslední zápas příliš nepovedl. V prodloužení padl s Chrudimí. I přesto si s tříbodovým náskokem drží první místo v tabulce před tandemem Slovanu a Jihlavy. Zároveň se v týmu objevily dvě nové tváře – na přestup přišel z brněnské Komety Robert Kántor, měsíc hostovat tu bude Štěpán Hřebejk z Karlových Varů.