Chomutov jede na kadaňský led. Udrží i po sobotním duelu první pozici?

Napsal 21.11.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Již tuto sobotu nabídne první hokejová liga úvodní kolo třetí čtvrtiny základní části. V něm cestují Chomutovští na led partnerské Kadaně. Bude se tedy jednat už o třetí vzájemné měření sil v probíhajícím ročníku. Pirátská kabina věří ve vaši podporu! Utkání 27.kola startuje na zimním stadionu v Kadani v sobotu 22. listopadu v 17 hodin a 30 minut.

SK Kadaň

Roman Chlouba
Roman Chlouba vede produktivitu Kadaně (foto: skkadan.cz)

Hráči Sportovního klubu prožili rozporuplný vstup do soutěže. V úvodních sedmi kolech získali svěřenci trenéra Becka pouhých osm bodů. Poté ale přišla rapidní změna. Od posledního zářijového kola do začátku listopadu posbírala Kadaň celkem třicet bodů do tabulky. Mezitím ztratili kadaňští všechny body pouze s Chomutovem. Za vzestupem černožlutého celku je jednoznačně Jan Strmeň, který předváděl velmi kvalitní výkony. Nyní je maskovaný muž opět v kádru Pirátů. Od jeho odchodu se Kadani příliš nedaří. Z poslední sedmi kol vyhráli Beckovi svěřenci za tři body pouze jednou. I přesto je Kadaň aktuálně na šesté pozici.

Lídrem kadaňské produktivity je s dvaceti body Roman Chlouba. Tentýž hráč vede rovněž se čtrnácti vstřelenými brankami tabulku střelců Sportovního klubu. Nejlepším nahrávačem Kadaně je Karel Ton, jenž má na svém kontě dvanáct přesných nahrávek. Bekům vévodí s devíti asistencemi Aleš Pavlas. V brankovišti se aktuálně střídá dvojice Miroslav Hanuljak a Václav Mouček. Oba muži s maskou nastoupili k sedmi zápasům.

Poslední vzájemný zápas

Poslední měření sil dvou partnerských celků se odehrálo patnáctého října v Chomutově. Diváci v SD Aréně se dočkali pouhých dvou branek a obě padly do sítě Sportovního klubu. V první třetině se trefil Marek Hovorka. K němu se v polovině zápasu, po závaru před kadaňskou brankou, přidal David Kaše, pro něhož to byla druhá trefa do sítě rodného klubu.

Piráti Chomutov: Kopřiva - Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák, Havel – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Račuk, McGregor – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Gajovský, Chrpa.

Kadaň: Strmeň – Mazanec, Stehlík, Trefný, Szathmáry, Pavlas, Tejnor, Opalek, Černý – Ton, Chlouba, Jíra – L. Novák, Charousek, J. Novák – Hammerbauer, Hejcman, Kadlec – Berlev, Škop, Hlava.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 26 15 3 4 4 83:49 55
6. Kadaň 26 12 1 5 8 66:59 43

Ohlasy trenérů po zápase

Aleš Totter (Chomutov): „V prvních dvou třetinách jsme nepředvedli nic, co nás zdobilo v předchozích zápasech, tedy důraz, dobrý pohyb, individuální odvahu, střelbu. Hráči byli zakřiknutí, ikdyž jsme měli v přesilovkách pár vyložených šancí. Ve třetí třetině jsme trochu upravili sestavu a vrátili jsme se ke hře, kterou potřebujeme hrát, abychom získávali body. Pro diváky to zřejmě nebylo až tak atraktivní utkání, naši soupeři jsou v tabulce zcela jinde, než tam, kde je Chomutov.“

Jaroslav Beck (Kadaň): „Několik předchozích zápasů jsme prohráli kvůli tomu, že soupeři byli zalezlí a čekali na brejky, tak jsme dnes zvolili tuto taktiku a ta nám vyšla. Chomutov nás občas dostal pod tlak, ale naštěstí se nám podařilo dát góly. Vyhráli jsme kolektivním výkonem.“

Poslední utkání našeho soupeře

Ve středečním kole cestovala Kadaň na led Kladna. Po bezbrankové první třetině se domácí Rytíři ujali vedení dvěma brankami v prostředním dějství. Třetí branku přidal středočeský klub již v poslední třetině v přesilové hře. Na 3:1 korigoval stav kadaňský Marek Račuk. Jelikož hráči Kadaně další branku nepřidali, odjížděl tak Sportovní klub s prázdnou.

Kadaň ve středečním zápase: Mouček – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Jíra, Hejcman, Ton – Kadlec, Chlouba, Kůs – J. Novák, Račuk, L. Novák – Hammerbauer, Berlev, Hlava.

Kadaň - Chomutov
Roman Chlouba (14+6)Nejproduktivnější hráčMarek Hovorka (11+12)
Roman Chlouba – 14 branek Nejlepší střelecMarek Hovorka – 11 branek
Karel Ton – 12 asistencí Nejlepší nahrávačNikola Gajovský – 16 asistencí
Aleš Pavlas (0+9)Nejproduktivnější obránceJiří Drtina (4+14)
Martin Mazanec– 55 TM Nejtrestanější hráčMarek Hovorka – 38 TM

O zápase

Utkání se odehraje na kadaňském zimním stadionu. Pro oba týmy to bude specifický zápas, který začíná v sobotu v tradiční čas 17:30 hodin. Pokud se nechystáte dorazit podpořit Piráty do na stadion osobně, můžete sledovat zápas pomocí textového online přenosu na serveru onlajny.com.