online přenosu."> Piráti Chomutov » Chomutov dokázal Tábor vždy porazit. Prodloužit sérii může v sobotu

Chomutov dokázal Tábor vždy porazit. Prodloužit sérii může v sobotu

Napsal 12.11.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - V posledních kolech Chomutov několikrát klopýtl. V sobotu na led Tábora ale odjíždí v pozici jasného favorita. Aktuálně 11. tým tabulky koučuje Vladimír Kýhos a v jeho dresu se prohání například Milan Kostourek. To, jak si chomutovští povedou, můžete sledovat v sobotu v 18:00 v tradičním online přenosu.
Skóre doma 24:25
Nejproduktivnější hráč Martin Štrba (3+9)
Nejlepší střelec Jaroslav Török - 5 gólů
Nejproduktivnější obránce Jan Kudrna (4+2)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 1-0-0-0-0 (skóre 4:1)
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 3-0-0-0-0 (skóre 13:4)

KLH - Tábor  4:0

První letošní zápas dopadl pro chomutovské barvy na výbornou. Tábor z chomutovského ledu vymazali výsledkem 4:0. Fanoušci si na první branku sice museli počkat až poloviny zápasu a na další tři až do třetí části, odměnou jim ale byla první vychytaná nula Alexandra Hyláka. K té po zápase poznamenal: „Hlavní je, že jsme vyhráli, nula je jen třešnička.“

V zápase bylo na obou stranách šest vyloučení, branky ale padaly jen při plném počtu hráčů na ledě. Nejaktivnější byli Radek Duda (2+0), Jakub Grof (0+2) a Marek Sikora (0+2). Celkem se do statistik bodování v tomto zápase zapsalo osm hráčů.

Aktuálně z Tábora

Táborským úvod sezony příliš nevyšel. První výhru za tři body dokázali hráči vybojovat až v 6. kole, do té doby paběrkovali a povlávali na chvostu tabulky. Momentálně jim za 21 bodů ze 17 zápasů patří 11. pozice.

V domácím prostředí ale Tábor patří k nejhorším celkům v lize. V tabulce domácích zápasů mu patří až 13. pozice, v devíti domácích zápasech dokázal za tři body vyhrát jen dvakrát.

Táborským statistikám vévodí bývalá dlouholetá opora Sparty nebo Českých Budějovic Martin Štrba (3+9), v závěsu za ním je exchomutovský Milan Kostourek (2+9). Pozici nejlepšího týmového střelce si vystřílel Jaroslav Török (5+4) a mezi obránci dominuje Jan Kudrna (4+2).

V posledních pěti kolech Tábor vybojoval 10 bodů z 15 možných. V prodloužení porazil Vrchlabí (2:1pp), v normální hrací době Olomouc (4:2), venku porazil Chrudim (3:1), doma v prodloužení prohrál s Ústím (2:3pp) a v posledním kole nestačil v samostatných nájezdech na Litoměřice (3:4sn). Skóre se zastavilo na poměru 14:10.

Zajímavý je pohled na přesilovky v posledních 5 kolech. Tábor jich měl k dispozici 35 a vsítil v nich 4 branky, což odpovídá zhruba 11% úspěšnosti. Výborně se mu ale daří v oslabeních. Těch hrál celkem 36 a inkasoval v nich v posledních pěti kolech jen třikrát. Úspěšnost se tedy pohybuje na hranici 92 %.

Bodově se nejvíce prosadili Martin Štrba (0+5), Jaroslav Török (2+2) a Ivan Padělek (1+3).

Poslední vystoupení Chomutova

Chomutov se v posledním kole střetl s krajským rivalem – ústeckým Slovanem. Stejně jako v prvním vzájemném zápase i v tomto nakonec v prodloužení vyhrál Slovan. A to dokonce i stejným poměrem (4:5pp z pohledu Chomutova).

Diváci si během zápasu přišli na své. První branka padla už po necelé minutě hry a až do posledních vteřin zápasu nebylo jasné, jak to celé dopadne. V 59. minutě přiblížil Ústí třem bodům Pajič, Hluchý ale několik sekund před koncem vyrovnal. I přesto, že měl Chomutov o třetinu více střel na branku a Ústí dvakrát více vyloučených, bonusový bod vystřelil pro Slovan Poživil.

A nezapomeňte si tipnout správný výsledek v tipovací soutěži na facebookovém profilu KLH Chomutov! .