Chomutov čeká venkovní prověrka, odjíždí do Prostějova

Napsala 12.09.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyráží ke druhému kolu Chance ligy do dalekého Prostějova, kde narazí na řadu bývalých Pirátů. Svěřenci Martina Štrby v prvním utkání přestříleli nováčka ze Sokolova, nyní před nimi čeká výzva venkovního prostředí i týmu s většími ambicemi. Duel na zimním stadionu v Prostějově začne v pátek 13. září přesně v 18 hodin.

Prostějov v minulé sezoně těsně urval play-off

Jestřábi po padesáti šesti zápasech v minulém ročníku skončili po základní části na sedmém místě se shodnými jednadevadesáti body jako osmé Litoměřice. Oba celky tak šly z posledních možných příček do vyřazovacích bojů.

Play-off zahájil a také ukončil Prostějov proti Vsetínu, s nímž však odehrál nesmírně vyrovnanou sérii. Se dvěma rozhodnutími v prodloužení a jednou v nájezdech nakonec slavili hokejisté z Valašska, kteří následně skončili v semifinále.

Tomáš Pitule a Tayler Thompson jsou na buly nejlepšími muži v lize

Příprava Hanákům vyšla padesát na padesát

Prostějov odehrál v přípravě osm zápasů, přičemž přesně v polovině případů odešel se zelenými čísly. Vyloženě nepovedený měli Jestřábi vstup do letních bojů, jelikož od polského GKS Tychy schytali šestku stejně jako hned v dalším měřením sil proti Jihlavě.

Poté přišla nejlepší část: Svěřenci Jiřího Vykoukala dvakrát přestříleli Třebíč a v odvetě vynulovali i Poláky. Po dvou domácích prohrách s Duklou a Vítkovicemi, zvládl Prostějov generálku proti Frýdku-Místku.

Prostějov uloupil tři hráče z Chomutova

Jméno si v Prostějově zavedl Marek Račuk, který patří k lídrům týmu, bude jeho novým kapitánem a strávil šest sezón v Chomutově. Nově se k němu připojili zkušený obránce Jaroslav Mrázek a mladí nadějní útočníci Kryštof Ouřada s Petrem Chlánem, kteří v minulém ročníku dotáhli pirátskou juniorku do semifinále.

Zajímavou posilou je reprezentační brankář Daniel Dvořák z Hradce Králové, který bude v první lize bojovat o místo na domácím šampionátu dvacetiletých. Bodově by mohl pomoci Lukáš Krejčík, který se do Prostějova vrátil po dvou sezónách ve Slavii a Zlíně, takže prostředí dobře zná.

Brankáři: Jakub Neužil, Daniel Dvořák, Kryštof Rochla.
    Obránci: Jaroslav Mrázek, Jakub Husa, Martin Novotný, Petr Krejčí, Jakub Muška, David Chujac, Jakub Březák, David Brančík.
    Útočníci: Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Lukáš Krejčík, Lukáš Žálčík, Marek Račuk, Jan Berger, Dominik Hrníčko, Tomáš Jandus, Kryštof Ouřada, Petr Chlán, Lukáš Luňák, Václav Meidl, Matěj Novák.

Příchody: Daniel Dvořák, Jakub Muška, Jan Berger (všichni Hradec Králové), Martin Novotný (Přerov), David Brančík (Knoxville, SPHL), Jakub Březák, Tomáš Jandus (oba Ústí nad Labem), Dominik Hrníčko (Jihlava), Jaroslav Mrázek, Kryštof Ouřada, Petr Chlán (všichni Chomutov), Lukáš Krejčík (Slavia), Matěj Novák (Třebíč).

Odchody: Daniel Kolář (Jihlava), Ladislav Havlík (Gdaňsk, POL), Dušan Žovinec (Chomutov), Ondřej Mikliš (Znojmo), Zdeněk Čáp (Hradec Králové), David Dvořáček, Tomáš Pšenička (oba Sparta), Radek Prokeš, Matouš Venkrbec (oba České Budějovice), Lukáš Volf (Vsetín), Ondřej Matýs (Kadaň), Vojtěch Krejčiřík (Šumperk), Matěj Bažant, Filip Hanták, Jan Starý (neznámo).

Prostějov
11. místo (0 bodů)pozice2. místo (3 body)

Piráti v souboji nováčků na úvod Chance ligy srazili Sokolov

Zpočátku vyrovnané utkání gólově započal Jakub Chrpa, jenž nachytal gólmana zpoza branky. Sokolov sice rychle odpověděl, ale to bylo všechno, více puků za Dominika Pavláta nedostal. Ve třetí části Jan Rudovský vstřelil nakonec vítěznou branku a Stanislav Vrhel s Darbym Llewellynem stanovili v početních výhodách stav na 4:1.

Piráti Chomutov – HC Baník Sokolov 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 17. Chrpa (Tejnor), 41. Rudovský (Pitule), 48. Llewellyn (Blaha, Sklenář), 57. Vrhel (Stloukal, Rýgl) – 18. Bečvář (Vodička, Švec).
Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 38:23. Zblokované střely: 9:13. Vhazování: 44:21.

Sestava Pirátů: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Tejnor, Štochl, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – J. Sklenář, Vrhel, Chrpa – Tupý, Suchý, Hrala.

Čerstvý maturant jirkovského gymnázia vychytal proti Sokolovu první výhru v sezóně

Prostějov v první kole na ledě Přerova nedohnal ztrátu

Vůbec nejzáživnější třetinou utkání byla ta úvodní, kterou Zubři vyhráli 3:1 zásluhou Matouše Kratochvíla a dvougólového Jakuba Kubeše. V dresu Jestřábů se prosadil pouze Jan Berger, na něhož navázal až v úvodu závěrečného dějství Jakub Muška. Vyrovnat už ale tým kolem Marka Račuka v hanáckém derby nezvládl.

HC Zubr Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kubeš (Sýkora, Číp), 11. Kratochvil (Kubeš, Sýkora), 17. Kubeš (Pšurný, Navrátil) – 8. Berger (Račuk, Žálčík), 41. Muška (Žálčík, Račuk).

Sestava Jestřábů: Neužil – Mrázek, Krejčí, Muška, Novotný, Brančík, Březák, Husa – Žálčík, Račuk, Berger – Kafka, Nouza, Hrníčko – Ouřada, Chlán, Krejčík – Jandus, Meidl, Novák.

+1 (+2, -1)

Produktivita: Lukáš Žálčík 2 (0+2) – Darby Llewellyn, Jakub Chrpa a Stanislav Vrhel všichni 1 (1+0).
Góly: Jakub Muška 1 gól – Darby Llewellyn, Jakub Chrpa a Stanislav Vrhel všichni 1 gól.
Asistence: Lukáš Žálčík 2 asistence – Jakub Sklenář, Martin Rýgl, Lukáš Blaha, Dominik Tejnor, Petr Stloukal všichni 1 asistence.
Zblokované střely: Jakub Muška 2 zblo. střely – Kryštof Hrala a Dominik Tejnor oba 2 zblo. střely.
Trestné minuty: Jan Berger 4 tr. minuty – Stanislav Vrhel, Jakub Sklenář a Darby Llewellyn všichni 2 tr. minuty.
Účast na ledě: Lukáš Žálčík a Jan Berger oba +1 (+2, -1).

TOPfotografie: lhkjestrabi.cz.