Baráž startuje! Do Chomutova přijede její pravidelný účastník – BK Mladá Boleslav

Napsal 23.03.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Baráž o extraligu startuje již tuto neděli, na sever Čech přijede Mladá Boleslav, která si postup vybojovala v šesti zápasové sérii s Třebíčí. Boleslavští budou chtít Pirátům oplatit loňskou baráž, letos se však bude hrát baráž jiným systémem. Piráti odehrají celkem 12 zápasů, z toho šest před domácím publikem. První barážový zápas startuje v neděli, úvodní buly v chomutovské aréně je naplánováno na 17 hodin a 30 minut.

Cesta za baráží aneb jak se Boleslavi dařilo

Boleslavští po celou prvoligovou sezónu podávali skvělé výkony, právem jim tak patřila první příčka po základní hrací části. Ve čtvrtfinále hladce přehráli Havlíčkův Brod, celou sérií projeli bez ztráty jediného zápasu. V semifinále narazili na houževnatou Třebíč, ta je trochu potrápila, přesto Boleslavští zvítězili v šesti zápasech (4:2). Nyní si tak zahrají o návrat do nejvyšší soutěže.

Produktivita Mladoboleslavských

Základní část

Boleslav měla po skončení základní části hned dva zástupce v TOP3 produktivity celé první ligy. O pouhé dva body skončil na druhém místě nejlepší prvoligový střelec – Tomáš Nouza. Ten odehrál všech 52 zápasů, ve kterých zaznamenal 59 kanadských bodů za 31 branek a 28 asistencí.

V těsném závěsu za ním se na třetím místě umístil David Výborný, jenž odehrál o dva zápasy méně, tedy 50 a zaznamenal 54 bodů (17+37). Výborný se tak stal pro změnu nejlepším nahrávačem celé první ligy.

Nejproduktivnějším obráncem Středočechů byl Tomáš Kolafa s 28 body (5+23). O dva body méně zaznamenal Milan Toman (5+21). Třetí skončil David Pojkar (4+13).

Play-off první ligy

Útočníci: Tomáš Nouza 12 (8+4), David Vrbata 12 (6+6), David Výborný 12 (3+9).

Obránci: Milan Toman 4 (1+3), Roman Němeček 3 (1+2), Josef Jindra 3 (1+2).

Trojice exPitátů, působících v bruslařském klubu

Ondřej proti Pirátům nezasáhne

Dvaatřicetiletý útočník v baráži proti Pirátům nenastoupí. „Pokud bychom se s Mladou Boleslaví potkali v letošní baráži, nesmí Ondřej ve vzájemných duelech zasáhnout do utkání,“ prozradil pro chomutovský web, po zveřejnění Ondřejovo přestupu, sportovní manažer Leo Gudas.

Zbyněk Hrdel přišel do Chomutova v průběhu sezóny 2010/2011 právě z Mladé Boleslavi. Rodák z Milevska v chomutovském dresu odehrál 35 zápasů, ve kterých zaznamenal devět kanadských bodů za pět přesných tref, ke kterým přidal čtyři asistence.

Bývalý chomutovský útočník Zdeněk Ondřej přestoupil do města automobilky v průběhu letošní sezóny, respektive na konci ledna letošního roku. Ondřej se v loňském ročníku podílel na úspěchu Chomutovských, kteří postoupili do nejvyšší soutěže, ovšem v letošní sezóně hájil barvy partnerské Kadaně. Silový a důrazný útočník odehrál v Chomutově jednu sezónu. Nastoupil do 70 zápasů, ve kterých posbíral 31 kanadských bodů (9+22). Za Piráty nastoupil i v nejvyšší soutěži pouze ve čtyřech zápasech a tak putoval do Mladé Boleslavi.

Fanoušci Pirátů si mohou pamatovat i dalšího bývalého Chomutováka. Jedná se o zkušeného obránce, který začínal s hokejem v našem hlavním městě, ve kterém oblékal dres Slavie. 26 startů si v podkrušnohorském městu připsal David Pojkar, ve kterých zaznamenal šest kanadských bodů (1+5). Pojkar strávil svou kariéru především na severu Čech. Oblékal dres ústeckých Lvů, Mostu a Litvínova.

Boleslav = pravidelný účastník baráže

Ač je to neuvěřitelné, Boleslav si zahraje baráž po šesté v řadě. V posledních šesti sezónách třikrát porazili ústecké Lvy, jednou chomutovské Piráty, kteří je v loňské baráži poslali do první ligy. Piráti pokaždé v sérii vedli, Boleslavští jen dotahovali. Rozhodnout se mohlo už v šestém zápase v Chomutově, Boleslav však byla nad jejich síly a rozhodnout se tak muselo v zápase sedmém. V tom zvítězili Piráti a vybojovali si tak postup do české nejvyšší soutěže.

6. SF: HC Třebíč – BK Mladá Boleslav 1:2sn

Středočeši vedli už od třetí minuty díky teči Ondřeje, v polovině zápasu ale vyrovnal Fořt a domácí dál tlačili. Naděje boleslavského týmu držel brankář Will, který za svá záda žádný puk nepustil, stejně jako Čiliak. Potřetí v sérii rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž se do brány hostů postavil Valent, a jako jediný střelec uspěl boleslavský hrdina Nouza. Bruslaři vyřadili Třebíč 4:2 na zápasy a budou se v baráži ucházet spolu s Olomoucí o extraligovou příslušnost.

Jaroslav Balaštík s Jakubem Čuttou. Ani jeden z nich ovšem do baráže v dresu Boleslavi nezasáhne. Balaštík obléká dres Zlína, Čutta hájí barvy libereckých Tygrů.

Utkání hodnotil trenér bruslařského klubu Jiří Slabý: „To, co jsme si před zápasem řekli, se nám dařilo plnit v první třetině. Ve druhé třetině jsme od hry, kterou jsme chtěli hrát, ustoupili a pustili jsme domácí do hry, což nás stálo vedení. V podstatě jsme ale hráli to, co jsme hrát chtěli. Chtěli jsme dát víc gólů, ale Čiliak byl proti, odchytal parádní sérii. Celkově si myslím, že gólmani byli ozdobou celé série. Poslední třetina a prodloužení už byly taktickým bojem, který jsme zvládli, domácí tam byli v tlaku, byli hnaní diváky. Kteří hráči půjdou na nájezdy bylo vcelku jasné, Nouza byl jasným exekutorem, přemýšleli jsme, koho dát místo Němečka, kterému se to dvakrát nepovedlo a zvolili jsme Milana Mikulíka.“

Sestava Boleslavských z posledního utkání

Will (na nájezdy Valent) - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Hrdel - Rys, Pitule, Ondřej.

O utkání

První barážové utkání se odehraje v neděli, 24. března. Úvodní buly v chomutovské aréně je naplánováno na tradičních 17 hodin a 30 minut. Živě ho můžete sledovat prostřednictvím TV Tipsport, příznivci psaných onlajnů mohou zápas tradičně sledovat na www.onlajny.com