Baráž pokračuje svým pátým kolem, do Chomutova přijedou liberečtí Bílí Tygři

Napsal 01.04.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – O tom, že jsou barážové zápasy více než vyrovnané, netřeba diskutovat, neboť všechny čtyři odehrané zápas Pirátů skončili rozdílem jedné branky. Piráti i po čtyřech odehraných zápasech vedou tabulku skupiny o udržení, stále mají na druhé Tygry dvoubodový náskok. První vzájemný zápas skončil lépe pro Piráty, jenž si z Podještědí odvezli tři body. Zápas je na programu v úterý, druhého dubna. Úvodní buly v chomutovské aréně bude vhozeno v 17 hodin a 30 minut.

Přesně po týdnu se znovu zopakuje souboj mezi chomutovskými Piráty a Bílými Tygry. Tentokrát však na zimním stadionu v Chomutově. Do utkání znovu bude moci zasáhnout Radek Duda, jelikož mu to smlouva umožňuje.

Jaké bylo čtvrté barážové kolo?

Tygři v posledním zápase zabrali a získali tři body. Podařilo se jim je ukořistit na Olomouckém ledě, kde svému sokovi vstřelili hned tři branky i přes to, že v brance chytal nejproduktivnější brankář baráže – Libor Kašík. Střelecky se prosadili Bulíř, Galamboš a Pospíšil. Tygři hráli šest přesilových her, přesto ani jednu nevyužili. Zápas mezi Kohouty a Bílými Tygry sledovala vyprodaná aréna.

Piráti ve druhém zápase po sobě ztratili body. Nejprve prohráli po samostatných nájezdech doma s Olomoucí, v posledním utkání brali bod za prohru po nájezdech v Mladé Boleslavi. Nutno dodat, že svěřenci Jiřího Čelanského v utkání prohrávali o dvě branky. Branky stříleli převážně obránci, skóroval Bartejs s Palinem. Jednu trefu zaznamenal i forvard Tomáš Divíšek.

Utkání nedohrál Štěpán Hřebejk

Brankář libereckých Tygrů - Marek Schwarz.

V prvním vzájemném střetnutí proti Mladé Boleslavi nedohrál chomutovský obránce Lukáš Pulpán, jenž po tvrdém zákroku boleslavského Pituleho odjel na vyšetření do nemocnice, kde mu zjistili pohmožděnou páteř. Druhý vzájemný zápas nedohrál Štěpán Hřebejk, ten na ledě zůstal ležet hned ve druhé minutě první třetiny, kdy ho nebezpečně atakoval boleslavský Toman. Ten za zákrok nebyl potrestán ani dvěma minutami, neboť rozhodčí tento zákrok posoudili jako čistý. Štěpán odjel na vyšetření do tamní nemocnice, kde mu zjistili otřes mozku. Oba chomutovští hráči tyto zápasy opouštěli arénu na nosítkách, s krunýřem na krku.

Poslední vzájemný zápas

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:3

Piráti otevřeli skóre po brance Sikory, poté ovšem inkasovali ve vlastním oslabení. A protože do konce druhé části vstřelil každý tým po jedné brance, do poslední části se šlo za vyrovnaného stavu. Ve třetí třetině se prosadili znovu Piráti a Milan Kraft svým gólem rozhodl o vítězství Chomutova, jenž si z Liberce odvezl tři body.

Branky a nahrávky: 21. Dušek (Nedvěd), 39. Bulík (Pospíšil) – 14. Sikora, 31. Kubinčák, 55. Kraft (Šagát, Hřebejk). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 937. Střely na branku: 37:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Jak padaly branky Pirátů?

Poslední vzájemný zápas rozhodl Milan Kraft.

Skóre zápasu otevřeli Piráti. Z pravého kruhu přes clonu vypálil přesně do šibenice MAREK SIKORA, Schwarz neměl šanci na střelu zareagovat – 0:1. Do větších šancí se více dostávali Chomutovští. To nakonec dokázali patřičně využít, když zhruba v polovině dějství po nedorozumění Schwarze s Nedvědem střílel VOJTĚCH KUBINČÁK, jehož projektil se za záda strážce liberecké svatyně odrazil od brusle obránce Kajínka – 1:2. Ačkoli se Tygrům podařilo tlak přerušit a vytvořit si vlastní šance, nakonec se opět radovali Chomutovští. Konkrétně se prosadil MILAN KRAFT, který překvapil domácí obranu vyjetím zpoza branky do Schwarzova prostoru a pak jen těsně silou protlačil kotouč za záda brankáře modrobílých – 2:3.

Sestavy z prvního barážového střetnutí

Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Kajínek, Výtisk, Štich, Jánošík - Duda, Nedvěd, Dušek - Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Bulíř - Bárta, Urban, Špaček.

Piráti Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Rutta, Palin, Bartejs, Stehlík, Mrázek, Rýgl, Trefný – Hruška, Divíšek, Kubinčák – Hřebejk, Kraft, Šagát – Důras, Sikora, Hromas – Káňa, Kůs, Procházka.

„Bylo to bojovné utkání ve vysokém tempu, s šancemi na obou stranách. Předvedli jsme dnes výborný a zodpovědný výkon, který byl podpořený skvěle chytajícím Hanuljakem. Jsme rádi za další tři body do tabulky,“ hodnotil zápas Zdeněk Skořepa, asistent trenéra Pirátů.

Poslední zápas Tygrů

Nedělní bitva mezi Olomoucí a Libercem nabízela slibnou podívanou, ve které se vysoce motivovaní domácí střetli s hosty ze severu Čech, kteří si nemohli dovolit další prohru. S tímto vědomím utekli soupeři na rozdíl tří branek, Hanákům se pak už povedlo skóre jen zkorigovat. Ze stadionu Kohoutů liberecké šelmy odjeli se třemi body a vrátili se na druhé místo v tabulce skupiny o udržení.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 1:3

Utkání hodnotil trenér Bílých Tygrů Pavel Hynek: „Chtěl bych hráčům poděkovat za výkon a za tři body. Snažili jsme se hrát zodpovědně do obrany, hráli jsme systém. Jediné co mohu mužstvu vytknout je hodně vyloučení, na to si musíme dát do dalších zápasů pozor a vyvarovat se toho. Ale oslabení jsme odehráli obětavě a nedovolili jsme domácím skórovat. My jsme poslední zápasy hráli hodně otevřený hokej a výsledkově se nám nezadařilo. Po špatném výkonu v Boleslavi jsme se chtěli rehabilitovat lepším výkonem a jako mužstvo jsme hráli mnohem lépe. Chtěl bych vyzdvihnout výbornou atmosféru, byl plný dům, fanoušci povzbuzovali celý zápas.“

Sestava Tygrů z posledního utkání

Schwarz – Čakajík, Derner, Moravec, Výtisk, Čutta, Jánošík, Štich – Víšek, Nedvěd, Duda – Bulík, Pospíšil, Špaček – Kudrna, Filippi, Bulíř – Galamboš, Dušek, Vantuch.

O utkání

Páté barážové utkání se odehraje v úterý, 2. dubna. Úvodní buly v chomutovské aréně je naplánováno na tradičních 17 hodin a 30 minut. Živě ho můžete sledovat prostřednictvím TV Tipsport, příznivci psaných onlajnů mohou zápas tradičně sledovat na www.onlajny.com