Baráž dopíše první polovinu: Piráti podruhé narazí na Motor

Napsala 08.04.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti završí první polovinu baráže o Tipsport extraligu proti českobudějovickému Motoru, se kterým v předchozím vzájemném měření sil prohráli po samostatných nájezdech. Od té doby Růžičkova družina ani jednou nebodovala a propadla se na sestupové pozice, kde je od kýžené druhé příčky dělí už pět bodů. Bitva proti Jihočechům se uskuteční v úterý 9. dubna od 17 hodin a 30 minut na ledě chomutovské ROCKNET ARÉNY.

Motor ještě nevyhrál za tři body, Piráti potřebují nutně bodovat

České Budějovice prošly celé play-off Chance ligy na jedenáct zápasů, které jim stačily, aby vyřadily Havířov i Vsetín. Postup řídili Václav Karabáček (5+9), Cody Bradley (5+8) a Zdeněk Doležal (6+6), jimž kryli záda Petr Kváča s Janem Strmeněm.

V barážových bojích Motor stále čeká na plnou výhru, zatím si do tabulky připsal jeden dvoubodový zisk ve druhém kole proti Chomutovu. Následně však svěřenci Václava Prospala podlehli dvakrát Kladnu a podruhé i Pardubicím.

Aktuální situace v tabulce hovoří hodně výrazně pro Dynamo, které má na první pozici patnáct bodů. Po výhře nad Chomutovem se Rytíři utrhli na rozdíl pěti bodů a jsou druzí. Třetí Piráti mají body čtyři a příští soupeř z jihu Čech dva.

„Není cesty zpět,“ uvědomuje si obránce Bohumil Jank

Piráti strávili víkend na ledech soupeřů, ze kterých si neodvezli jediný bod, což zapříčinilo jejich propad tabulkou. Proti Motoru potřebují bodovat, aby ke Kladnu alespoň přiblížili. „Musíme to urvat za tři body. Víme, jak hrají, musíme se na to perfektně připravit a jít si za výhrou. Teď se musíme opravdu semknout jako tým, dát každý do zápasů všechno a to nejlepší, co máme. Musíme vyhrát tři nebo čtyři zápasy a dostat se nahoru, protože cesty zpět není,“ říká Bohumil Jank.

Nutno podotknout, že body nebyly daleko. Piráti zásluhou Pavla Klhůfka vedli proti Rytířům o tři góly, jenomže domácí pak duel i díky přesilovým hrám otočili. „Za stavu 3:0 jsme se dostali do oslabení tří proti pěti, z čehož dalo Kladno dva góly a vrátilo se do hry. Musíme si přenést bojovnost a obětavost, které jsme tam měli,“ nabádá šestadvacetiletý zadák.

Motor urval v první vzájemné bitvě dva body za výhru v nájezdech

Domácí Jihočeši do utkání dobře vstoupili, jelikož do poloviny šesté minuty vedli o dva góly zásluhou Václava Karabáčka a Miloslava Čermáka. O vyrovnání během necelých čtyř minut se postarali Jan Stránský v početní výhodě a Pavel Klhůfek. Průběžné vedení vystřelil ještě v závěru úvodního dějství Lukáš Endál.

Prostřední dějství vyšlo lépe Pirátům, kteří díky zásahům Petra Koblasy a Ivana Humla orámovali gól Jakuba Doktora. Jelikož se ve třetí části skóre neměnilo, za stavu 4:4 duel dospěl do prodloužení a následných nájezdů, ve kterých rozhodl o výhře Českých Budějovic Zdeněk Doležal.

České Budějovice – Chomutov 5:4 sn (3:2, 1:2, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Karabáček (Babka), 6. Čermák (Přikryl, Doktor), 19. Endál (Pýcha, Gilbert), 32. Doktor (Babka), rozh. nájezd Doležal – 13. Stránský (Klhůfek, Huml), 16. Klhůfek (Kovář, Sklenář), 22. Koblasa (Duda, Růžička), 34. Huml (Klhůfek, Sklenář).
Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:28. Zblokované střely: 16:15. Hity: 3:7. Vhazování: 35:49.

Pavel Klhůfek čistým hattrickem zařídil pohodlné vedení, které v Kladně nestačilo

Druhá, pátá a sedmá. To jsou minuty, ve kterých Pavel Klhůfek nasázel tři góly. To však bylo v podání Pirátů všechno, čehož Kladno využilo. Ladislav Zikmund využil přesilovku pět na tři, následně Jaromír Jágr i zbytek té klasické. Všech pět gólů stihly týmy v úvodním dějství.

Následný průběh byl o poznání klidnější, skórovali už jenom Tomáš Kaut a Martin Kehar, kteří překlopili duel na stranu Rytířů. Pirátům nepomohl ani výborný závěr, ze kterého už srovnání nevytěžili.

Kladno – Chomutov 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Zikmund (Jágr, Plekanec), 13. Jágr (Plekanec, Melka), 37. Kaut (Lakos), 43. Kehar (Zikmund, Plekanec) – 2. Klhůfek (Růžička, Sklenář), 5. Klhůfek, 7. Klhůfek (Růžička, Sklenář).

Poslední sestava Chomutova: Peters – Jank, Flemming, Kovář, Knot, Dietz, Štich, Trefný – Sklenář, Růžička, Klhůfek – Koblasa, Huml, T. Svoboda – Tomica, Vantuch, Duda – Dlouhý, Šťovíček, Chrpa.

Motor marně doháněl pardubické střelce

V posledních dvou minutách úvodního dějství Nicholas Schaus v přesilovce a Jan Mandát ve vlastním oslabení poslali Pardubice do klíčového vedení. I když Zdeněk Doležal snížil, Petr Sýkora měl připravenou odpověď, která posunula Dynamo opět do dvougólového vedení. To stejné se opakovalo i na přelomu druhé a třetí části po gólech Karla Plášila a Rostislava Marosze. Finální podobu dal výsledku Martin Novák, který stanovil stav 3:4.

České Budějovice – Pardubice 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Doležal (Babka, Bradley), 40. Plášil (Kachyňa, Doktor), 45. Novák (Kutlák, Plášil) – 19. Schaus (Rolinek), 20. Mandát (Machala), 31. Sýkora, 42. Marosz (Kloz, Perret).
Vyloučení: 3:6, navíc Karabáček – Eklund oba 10 minut. Využití: 1:1. V osabení: 0:1. Střely na branku: 27:15. Zblokované střely: 6:12. Hity: 6:9. Vhazování: 32:29.

Poslední sestava Motoru: Strmeň – Vydarený, Jandus, Kutlák, Prospal ml., Plášil, Kachyňa – Karabáček, Bradley, Doležal – Novák, Gilbert, Endál – Přikryl, Heřman, Čermák – Šimánek, Doktor, Babka – Dančišin.