Mladežnický hokej

Ani podruhé v přípravě dorost Mladou Boleslav neporazil

Napsal 03.09.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - V sobotu, krátce po čtvrté hodině odpolední bylo na ledě chomutovského ČEZ stadionu dokončeno malování nových reklam. Už o necelou hodinu později se o křest čerstvě pomalovaného hriště postarali místní dorostenci, kteří si k dalšímu přípravnému utkání pozval tým BK Mladá Boleslav. První třetina byla zcela vyrovnaná, Chomutov se dokonce díky přesným trefám Michala Ašenbrenera dvakrát ujal vedení. Po přestávce však získávali stále větší převahu hosté a postupně zvyšovali svůj náskok až na konečných 2:7.
přípravné utkání - sobota 2. 9. 2006 – 17:30
KLH Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:7 (2:2, 0:4, 0:1)

Branky Chomutova: 4. a 17. M. Ašenbrener. Rozhodčí: Fára, Kalaš. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 60.

Chomutov: Syrovátka (31. Maštalířský) - Páv, Tauš, V. Ašenbrener, Machačný, Pikl, Kilián, Wild - Zajak, D. Žižka, M. Ašenbrener - Topolančin, Mašek, Partl - Krebs, Schindler, Zeman - Miško, Gubela, Gregor.

Průběh utkání

Po úvodním oťukávání se jako první prosadili ve 4. minutě domácí. Středem hřiště ujel Michal Ašenbrener a i když neměl puk ideální zpracovaný ke střele, dokázal zamířit přesně pod ruku brankáře Ročejdla – 1:0. Stejný hráč mohl zvýšit i na 2:0, ale Zajakovu nabídku před prázdnou bránu tentokrát nevyužil. Na opačné straně musel chomutovský brankář Syrovátka několikrát prokázat hbitost své lapačky. Ve 12. minutě ho ale spoluhráči nechali na holičkách a pro úplně volného Lence nebyl problém vyrovnat – 1:1. I zbytek první třetiny nabídl vyrovnaný hokej. Severočeši se sice ujali znovu zásluhou Michala Ašenbrenera vedení 2:1, jenže trvalo jen několik vteřin a bylo znovu vyrovnáno. Těsně před závěrečnou sirénou první třetiny ujeli sami na bránu boleslavští Rys a Zörkler, ale Tomáš Syrovátka se skvěle přemístil a šanci zneškodnil.

Ve druhé třetině hosté postupně získávali převahu a ve 26. minutě se poprvé v zápase ujali vedení. Ani další góly v síti KLH na sebe nenechaly dlouho čekat, a tak stav postupně narostl až na 2:5. Nápor Boleslavi sílil a gólman Maštalířský, který od poloviny střetnutí vystřídal Syrovátku, byl v jednom kole. Pochytal celou řadu šancí, avšak na samostatný nájezd ze 38. minuty už nestačil – 2:6.

Hned po nástupu do poslední části měl obrovskou možnost Tomáš Gubela, ale ležícího brankáře přehodit nedokázal. Žádná korekce výsledku ze strany Chomutova nepřišla ani v několika po sobě jdoucích přesilových hrách. Dvě minuty se hrálo dokonce 5 proti 3. Naopak hosté přidali v oslabení definitivní pojistku v podobě sedmé branky – 2:7. A mohlo být i hůře, kdyby Michal Maštalířský výborně nezasáhl proti úniku Ryse. Rozdíl pěti branek zůstal až do úplného konce beze změn.