Ml. Dorost - reportáž

Jakub Lauko rozhodl o výhře mladšího dorostu dvě minuty před koncem základní hrací doby

Napsal 29.11.2015 Petr Kouba
C h o m u t o v - Ve druhém zápase skupiny C o udržení v ELIOD extralize mladšího dorostu přehrál Chomutov na svém ledě Letce z Letňan. Za domácí se postupně trefili Milan Breczko, Kryštof Ouřada, Jakub Lauko a Eric Mežnar.
N2 ne 29.11.2015
4:2(1:0, 1:2, 2:0)
LET
Běluha – Ferbas, Záruba, Jungvirt, Procházka, Seemann, Zeman, Jarý, Krchňák – Bajer, Mežnar, Lauko, Jaroš, Veselý, Breczko, Benda, Ouřada, Brandner
Letňany
Hamalčík – Klikorka, Riley, Hlinka, Krutil, Fleischman, Lytvynov – Sklenář, Nárovec, Navrátil, Němec, Šíba, Kalina, Štěbeták, Vlček, Jelínek, Pinkas

14. Breczko (Lauko, Brandner), 40. Ouřada (Lauko, Zeman), 58. Lauko (Ouřada, Brandner), 60. Mežnar

Růžičková – Kokrment, Rozlílek

Do prvního dějství vstoupili lépe domácí. Hned v patnácté vteřině se dostal do vyložené šance Jaroš, ale netrefil poodkrytou klec. Osmá minuta a Jakub Lauko, který přihrával zpoza branky na Kryštofa Ouřadu, kterému nesedla střela. Chvíli na to Tadeáš Pinkas prostrčil puk pod domácím gólmane, poté ho z brankové čáry dostal pryč Pavel Jarý. V čase 12:14 střílel Sklenář z levého kduhu na Běluhu, ale ten dostal puk pod kontrolu ukázkovým zákrokem lapačkou. O minutu později přišel první gól Chomutova. Roman Brander přihrál přes dva hostující hráče Jakubu Laukovi, a ten geniální přihrávkou našel Milana Breczka, jenž se už nemýlil - 1:0.

I ve druhé třetině mírně převyšovali domácí, ale první gól tohoto dějství přišel od Letců. V čase 23:39 prostřelil Dominik Sklenář z prostoru před brankovištěm Běluhu - 1:1. V polovině utkání po chybě v domácí obraně dostal Tadeáš Pinkas puk za záda Richarda Běluhy - 1:2. V devětatřicáté minutě zůstal jeden z Letců ležet za chomutovskou brankou, nakonec odešel po svých. Vteřinu před koncem druhé třetiny ve shrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Kryštof Ouřada - 2:2.

Třetí perioda také patřila Pirátům. V čase 54:28 málem hosté potrestali chybu Procházky. Sedmapadesátá minuta a Gól Jakuba Lauka, jenž dorážel střelu Kryštofa Ouřady - 3:2. Hned po vstřeleném gólu Chomutova byl Jakub Lauko ošklivě faulován, z ledu nakonec odešel za pomoci ošetřovatelky. Minutu před koncem To hosté zkoušeli bez gólmana. Vteřina do konce zápasu, hosté příliš dlouho čekali s rozehrávkou, do které nakonec vjel Eric Mežnar a vsítil gól - 4:2.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Pro nás důležité utkání, protože Letci jsou náš hlavní soupeř v tabulce. Chtěli jsme vyhrát, což se nám podařilo. Byl to vyrovnaný zápas až do samotného konce. Měli jsme lepší první třetinu, kde jsme bohužel nevyužili šancí, které jsme měli. Potom se utkání přelévalo z jedné strany na druhou.Tří bodů si ceníme.“

Tomáš Blažek (HC Letci Letňany): „Myslím si, že jsme prvních deset minut nehráli, co jsme chtěli. Poté jsme se zlepšili. Myslím, že jsme byli domácím vyrovnyným soupeřem. Měli jsme dost gólových šancí, které jsme neproměnili a to nás stálo zápas.“